banner-conushomes-sj

Arktická červená borovica, červený céder a severský mrek sú celosvetovo vyhľadávané vynikajúce stavebné materiály - sú veľmi kvalitné so životnosťou stoviek rokov. Nevyžadujú veľkú a náročnú údržbu - okrem vonkajšieho náteru v podstate takmer žiadnu. Napriek tomu, že dodávame výhradne luxusné drevostavby, sú ceny našich dodávok porovnateľné s najkvalitnejšími stavbami od iných dodávateľov.

Stavbu, a teda jej cenu, ovplyvňuje veľa vstupov: veľkosť, počet podlaží, výška podlaží, základová platňa, pivnice, komíny, krby, umiestnenie v teréne, svahovitosť, typ objektu, jeho tvar, zvlášť tvar rohov vonkajších stien, tvar vnútorných stien, hrúbka stien podľa koeficientu prestupu tepla, lokality alebo účelu užívania, konštrukcia steny, inštalácie, izolácie, počet terás, zábradlí, schodíšť, strešná krytina, odkvapy a zvody apod. - zjednodušene povedané, cenu určuje typ domu s výberom variantu jeho prevedenia, napr. len pri vonkajších konštrukciách stien ide u nás až o vyše 100 variantov.

V základnej ponuke máme vyše 1 300 typov domov z dreva obchodovateľného na burze a tak sú ceny našich drevodomov a drevostavieb neustále v pohybe. Z dôvodu obrovskej ponuky a stáleho pohybu cien, kde samotná cena materiálu na výrobu drevostavby, či už kompletného balíčka alebo len určitého rozsahu, tvorí len okolo 30-35% ceny domu na kľúč ( a tak o zostávajúcich komponentoch stavby, čiže 65-70% rozhoduje a ich cenu ovplyvňuje najmä investor ) nemôžeme uvádzať ceny drevostavieb. Ide vždy výhradne o individuálnu cenovú ponuku pre jediného investora. Preto nemá ani dostatočnú vypovedaciu schopnosť v miestnych podmienkach často požadované a časté označenie ceny stavby v Euro za 1 m2.

Reálny a zodpovedný investor nám najskôr musí zadefinovať všetky svoje predstavy a požiadavky na svoju vysnívanú stavbu, vrátane plánovanej investície na zadaný rozsah dodávky a až potom môže od nás dostať prvú cenovú ponuku. Na základe jeho zadania a finačných možností mu navrhneme vhodnú konštrukciu stien, podľa toho výrobný závod v ktorom mu dom vyrobíme, vo Fínsku alebo v Kanade a dohodneme rozsah dodávok a prevedených prác. Môže to byť dom na kľúč alebo si môže celý dom postaviť sám - podľa náročnosti konštrukcie.

Rozsah dodávky je uvedený v sekcii Dodacie termíny a rozsah dodávky.

Dôležité je si ale uvedomiť, že všetky tieto drevodomy a drevostavby CONUS, vzhľadom na použité drevo výhradne zo severských oblastí Fínska, Švédska a Kanady a spracované najkvalitnejšími technológiami na svete v tejto oblasti, vrátane prepravy z výrobných závodov vo Fínsku a v Kanade, sú určené pre vyššie náklady najmä pre investorov, ktorí chcú bývať v jednej z najkvalitnejších drevostavieb sveta, chcú vlastniť niečo iné, oveľa kvalitnejšie, ako bežná populácia a sú ochotní za to aj zaplatiť. 
Kvalitatívne tieto domy nie je možné porovnávať a tak nie je ani vhodné tieto drevodomy a drevostavby CONUS cenovo porovnávať s drevostavbami vyrobenými a stavanými z dreva v strednej Európe, či so stavbami s OSB dosiek, polystyrénov a iných podobných materiálov, ktoré v našich drevostavbách v žiadnom prípade nepoužívame. Jedinou výnimkou je používanie vysokokvalitného Styrofoamu v prípade prefabrikovaných stien drevostavieb CONUS IV v kombinácii s najkvalitnejšou preglejkou.

Napriek vyššie uvedenému máme ponuky takmer pre každého. Vychádzame v ústrety zákazníkom.
Skromnejším, ktorí hľadajú lacnejšie bývanie ( napr. niektoré domy CONUS I tu) alebo tým, ktorí chcú predať svoj ​​byt, zrealizovať svoj sen a získať vlastný dom a až po tých najnáročnejších, ktorí chcú mať veľký priestor a finančne náročné stavby či obchodné objekty. A tiež tým, ktorí by chceli mať svoje objekty v prírode, v zastavaných oblastiach, v meste, či kdekoľvek inde - čiže chcú a môžu byť stále, v našich najzdravších stavbách, súčasťou prírody.


Cena domu na kľúč ( otočíte kľúčom, otvoríte dvere a sťahujete sa do plne funkčného úplne vyčisteného čerstvo natretého domuv interiéri aspoň na 100 rokov, so všetkými funkčnými vnútornými aj vonkajšími inžinierskymi sieťami, vrátane všetkej zdravotechniky a keramiky, aj ČOV, žumpy, tankoviska propánu a pod., s prevedenými všetkými detailami obkladov, s alebo bez kuchynskej linky podľa želania ) sa môže pohybovať v priemere tak cca 1 250 - 1 490 €/1 m2 bez základov, krbu a DPH, čiže ako ukazuje príklad nižšie, to môže byť menej ale aj výrazne viac, najmä podľa typu konštrukcie steny, vybavenia, typu a veľkosti drevostavby. 

Čiže v žiadnom prípade nenazývame domom na kľúč, ako je tomu tak u mnohých, aj renomovaných spoločností na slovenskom trhu, dom ktorý nemá ani podlahy, zdravotechniku a podobné základné položky domu! Nehovoriac o inžinierskych sieťach na pozemku, bez ktorých dom NIE JE funkčný. A tak ani dom na kľúč ani zďaleka nebýva to isté u rôznych dodávateľov a ceny sú potom neporovnateľné. 

Drevostavba je okrem vonkajšieho náteru úplne bezúdržbová, hlboko nízkoenergetická, podľa požiadavky až po nielen pasívne ale až po nulové drevostavby. Dôchodcovi ostane dôchodok na slušný život, pretože nebude mať žiadne ďalšie náklady na opravy, či údržbu bývania a spotreba energií je na minimálnej úrovni. T. z., že nebude svoj dôchodok odovzdávať dodávateľom médií. A mnohé, mnohé ďalšie generácie budú v rovnakej polohe. Cena našich drevostavieb vekom neklesá a tak kopíruje vývoj ceny nehnuteľností v reálnom čase.
 

  Drevostavby CONUS sú vynikajúcou investíciou a najlepším dôchodcovským pilierom!  


Takouto drevostavbou ( skutočnou z dreva, prípadne aj s vlastníctvom jedinečného certifikátu o najzdravšom bývaní aj pre najťažších alergikov a astmatikov - neponúkame ako mnohé spoločnosti "tzv. drevostavby", tváriace sa názvom spoločnosti, či výrobkov, či reklamou, že ide o stavby z dreva a tie takmer drevo v sebe ani nemajú, či len v minimálnej miere alebo sa pýšia názvom fínske domy, či kanadské domy a nemajú s výrobkami vyrábanými v týchto krajinách naozaj nič spoločné ) máte vyriešené najzdravšie bývanie do konca svojho života - bez ďalších nákladov, okrem údržby 1x vonkajšieho náteru, prípadne nezakrytých terás - tieto nízke náklady sú podľa toho, v akom agresívnom prostredí sa dom nachádza.

Drevostavby CONUS sú vyrobené priamo vo Fínsku alebo v Kanade a spĺňajú všetko, čo tieto stavby majú mať.

Uspokojujeme zákazníkov mysliacich nielen na seba ale aj na ďalšie generácie, náročných na kvalitu dodávok, na nízke prevádzkové náklady a na zanedbateľné náklady na údržbu. Od menej náročných, hľadajúcich menšie bývanie, t. z. takých ktorí chcú predať byt a splniť si svoj sen a získať vlastný domček a až po tých najnáročnejších, ktorí chcú mať veľké priestory a finančne náročnejšie stavby, či podnikateľské objekty. A tiež tých, ktorí chcú mať naše objekty tak v prírode ako aj bez obáv v mestskej zástavbe, či tam kde iní dodávatelia musia pre požiadavku vzhľadu, či nutnosti ich technológie, používať ako konečnú úpravu fasády omietky, či inú povrchovú úpravu drevostavby. Aj všetky naše stavby môžu mať ľubovoľnú úpravu fasády, od omietok, cez obkladov kameňmi, či lícovými tehlami, podľa požiadavky, či obyčajov jednotlivých investorov alebo krajín.

Máme aj technológie, ktorými môžeme stavať z dreva aj mnohoposchodové budovy, veľké obytné domy a iné priemyselné stavby neurčené na bývanie. Nie sme obmedzení veľkosťou stavby ako naša konkurencia. 

Napr. náklady na výstavbu domu Pinea 143/2 m, modifikovaný ( nízkoenergetický, v štýle chalupy, či chaty, Rsteny = 4,76 m2K/W, Rstrechy = 7,14 m2K/W, ( viď nasledujúce obrázky ), t. z. vyrobený a zmenený z katalógu presne podľa požiadaviek investora, úžitková plocha

143 m2, môžu vyzerať nasledovne:
 

sumi_dom_web_p7120001a sumi_dom_propan_web_p7120007a sumi_obyvacka1_web_p7120029a sumi_obyvacka2_web_p7120011a
sumi_obyvacka3_web_p7120037a sumi_kuchyna_web_p7120012a sumi_kuchyna_zterasy__web_p7120016a sumi_terasa_web_p7120015a
sumi_sauna_web_p7120027a sumi_schodiste_web_p7120024a sumi_podkrovie1_web_p7120022a sumi_balkon_web_p7120020a
...alebo podobný dom so

sadrokartónom na prízemí

   
vidlar_dom_garaz_web_p6020003a vidlar_dom_web_p6020032a vidlar_obyvacka_web_p6020075a vidlar_kuchyna_web_p6020077a

Náklady u nami dodávaných drevostavieb sa skladajú nasledovne:

 • náklady na kompletnú výrobnú a montážnu dokumentáciu vrátane montážneho manuálu pre jednotlivý typ konštrukcie a na projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie,
 • náklady na základovú dosku na rovine priamou úmerou pri 100 m2 cca do 10 000 € bez DPH, vo svahu s pivnicami to môže byť 2-násobok alebo viac, už len 15% svah navyšuje cenu základovej platne bez pivníc na cca dvojnásobok
 • náklady na oporné múry, terénne úpravy, ploty a brány
 • náklady na všetky IS na pozemku na kľúč, vrátane kompletných geodetických prác až po zavkladovanie hotovej stavby do KN, náklady na prípojku vody, elektrickej energie, plynofikáciu ( aj propánom ), kanalizáciu, čistiareň odpadových vôd ( ČOV ), žumpu alebo akumulačnú nádrž čistej vody z ČOV pre priame použitie v záhrade ( bez platenia stočného )
 • náklady na dodávky materiálu na konštrukciu drevostavby vrátane kompletnej montáže drevostavby pripravenej k bývaniu až po konečné obklady stien drevom, či obkladačkami, drevenými podlahami s konečnou úpravou, dlažbami a všetkými detailami stavby až po posledné lišty, vrátane konečných náterov a malieb interiérov a exteriérov, podľa typu konštrukcie a zahrnutých položiek
 • náklady na strešnú krytinu a žľaby a zvody, náklady na bleskozvody podľa želania investora
 • náklady na 2-5 komínov ( krb, kotol, digestor, cca 2x - 3x odvetranie,... )
 • náklady na všetky remeslá inžinierskych sietí v drevostavbe: kanalizácia, vodoinštalácie, kúrenie, elektroinštalácie, vetranie, centrálny vysávač, počítačové, televízne, telefónne a zabezpečovacie rozvody a iné
 • náklady na všetky batérie, keramiku, rôzne sprchovacie, či masážne sprchy alebo vane
 • náklady na saunu, saunovú pec, saunové alebo kúpacie kade
 • náklady na krbovú vložku, krb alebo pec podľa výberu
 • náklady na kuchynskú linku
 • náklady na ostatné remeslá a úplne všetky iné náklady potrebné k ukončeniu drevostavby
 • náklady na poistenie stavby počas výstavby ( ak Vám ich dodávateľ neponúka, nejde o seriózny prístup )
 • náklady na Energetický certifikát ( nemusia byť súčasťou dodávky ale ku kolaudácii sú nevyhnutné )
 • náklady iné podľa dohody
   

Náklady na vyššie uvedenú Pineu 143/2 m boli vo viacerých prípadoch celkom okolo 150 000 195 000 € s DPH. DPH kolíše podľa rôznej výšky DPH v krajine výstavby. Z toho boli inžinierske siete na pozemku cca 10 000 - 20 000 € a drevostavba cca 140 000 - 175 000 €. Pri 143 m2 je to len za drevostavbu cena od cca 979 do 1 223 €/m2, so sieťami na pozemku od cca 1 049 do 1 364 €/m2. Je dobré si uvedomiť, že je to náklad len 1 generácie pre mnohé ďalšie generácie bez ďalších potrebných investícií, prípadne podľa typu technológie vrátane len u nás certifikovanej vhodnosti pre alergikov a astmatikov.

Preferujeme oboznámenie investora s úplne všetkými konečnými max. nákladmi, ktoré ho čakajú pri výstavbe bývania. Vrátane ocenenie jeho vlastných prác a všetkých prác spojených s pozemkom a oboznámenie s prevádzkovými nákladmi a nákladmi na údržbu na najbližších cca 100 rokov.
V budúcnosti ostáva len 1x údržba náterov exteriérov ( nátery interiérov už netreba obnovovať ) po časovom intervale podľa druhu náteru a agresivity prostredia, kde sa drevostavba nachádza. Záruky na vybrané strešné krytiny poskytujeme štandardne 50 rokov, aj pri pálených aj pri plechových krytinách.
Nechceme aby sa našim zákazníkom stalo to, čo sa občas stáva, že im dôjdu financie už aj v polčase výstavby, či neskôr počas výstavby pre nedostatočné informácie o všetkých nákladoch na dokončené vysnívané bývanie.

Líšime sa tým, že naša dodávka drevostavby štandardne nepozná hrubú stavbu ( môže ale byť aj taká ), pretože v dodávke materiálu na konštrukciu drevostavby z výroby sú vždy úplne všetky drevené ( a nielen drevené ) položky domu až do posledného detailu, čiže po ich zmontovaní v dome nič nechýba ( hrubá stavba môže byť ktorákoľvek fáza čiastočnej montáže z pohľadu zákazníka ) a dom je pripravený na nasťahovanie a úplne hotový bez akejkoľvek potreby čokoľvek investorom dokončievať.

Cestou dodávok "hrubých", či iných čiastočných stavieb, u mnohých konštrukcií ( u niektorých to nie je žiadny problém ), nejdeme radi ( ale dodáme ju bez problémov ), napriek ich jasnej lukratívnosti, z nasledovných dôvodov:

 • Nepovažujeme tieto dodávky za korektné voči investorom, ktorí v drvivej väčšine stavajú jedinýkrát v živote a tak s výstavbou nemajú skúsenosti, aj keď mylne veria, že by to mohli svojpomocne zvládnuť - naše stavby so životnosťou mnohých generácií bez nášho priameho vedenia stavby nezvládajú ani skúsení tesári s praxou 30 rokov - napr. každá konštrukcia steny, či technológia potrebuje svoje poznanie, my ich máme vyše 100... Naša práca nie je tesárska činnosť ale stolárska. Motorové píly pri výstavbe nepoužívame ale len zariadenia pracujúce s milimetrovou presnosťou. To isté sa týka aj všetkých sietí a rozvodov v stavbe, kde sú technológie umiestňované podľa pravidiel jednotlivých technológií a nie rutiny remeselníkov z iných, najmä murovaných stavieb.
 • Ak by stavbu realizoval svojpomocne investor, alebo "svojpomocne" s nejakými od nás nevyškolenými dodávateľmi, iste by nedodržal mnohé konštrukčné zásady aj detaily, ktoré garantujú životnosť stavby stovky rokov a tak by časom skôr či neskôr, mohla nastať situácia, že by zákazník nebol úplne spokojný pre rôzne vážne nedostatky. Nemienime riskovať z uvedeného dôvodu financie investorov a najvyšší svetový kredit našich výrobkov, stavieb, či technológií - pre výrobcu sú garantom kvality a dlhej životnosti stavieb len jej reprezentanti na území celého sveta.
 • Napriek tomu, samozrejme, je možné sa dohodnúť s investorom na participácii na výstavbe, t. z. že v prípade záujmu investora, môžeme dodať drevostavbu postavenú do fázy podľa jeho predstáv.
 • Ak si zákazník, napriek uvedenému, mieni postaviť drevostavbu úplne sám a na vlastnú zodpovednosť, vyhoviemu mu a dodáme mu len vyrobenú kompletnú drevostavbu s príslušenstvom a s kompletnou montážnou dokumentáciou.