banner-conushomes-sj
 
Obvyklá dodacia lehota drevostavieb CONUS je z Fínska 8 - 10 týždňov od uzatvorenia kontraktu. Pri stavbách, pri ktorých sú zmontované vo výrobnom závode kompletné celé steny vrátane okien ( konštrukcia stien so systémom z termopanelov ), je obvyklá dodacia lehota 14 - 26 týždňov.

Čas montáže drevenej kompletnej konštrukcie na pripravenú plochu je cca 8 - 10 hodín/1 m2, s narastajúcou veľkosťou, počtom podlaží, svahovitosťou a pod., narastá aj čas.

Vnútorné inštalácie sú závislé od veľkosti a zložitosti domu, ako aj od požiadaviek zákazníka.

Staviame na kľúč a doba výstavby celého objektu, porovnateľného s našimi bežnými priemernými rodinnými domami, na pripravenú plochu sa pohybuje len okolo 3 - 4 mesiacov, čím sa výrazne šetrí Váš čas, Vaše finančné prostriedky a Vaše zdravie. Umožňuje rýchle nasťahovanie do krásneho zdravého nového domu voňajúceho prírodou.

Drevodom alebo drevostavby postavíme na kľúč, prípadne si ho môžete postaviť sami a pri jeho stavbe Vám môžeme asistovať. Ak máte svoju stavebnú spoločnosť a chcete aby Vám objekt postavila ona, môžeme ho vyrobiť a dodať tejto stavebnej spoločnosti, ktorá Vám ho potom môže postaviť a ktorej môžeme pri stavbe asistovať. Drevostavby dodávame aj stavebným spoločnostiam, ktoré chcú drevostavby postaviť vlastným zákazníkom.

Rozsah dodávky vychádza zo štandardných dodacích podmienok a niekoľkostranového zoznamu špecifikácie jednotlivých položiek. Výber jednotlivých položiek zákazníkom sa zisťuje najskôr plánovacou informáciou a potom odsúhlasením kompletného obsahu dodávky po jednotlivých položkách. Iný rozsah, ale podobný, je pre objekty na trvalé bývanie a iný pre rekreačné, či iné typy objektov.

Dodávka z Fínska, dovezená zvyčajne 1-2 kamiónmi, obsahuje kompletnú drevenú konštrukciu objektu ( viď obrázok, ktorý obsahuje ako príklad typ konštrukcie z termopanelov u typu Pinea ), všetky vnútorné a vonkajšie obklady ( okrem obkladov v mokrých priestoroch, kde pôjdu obkladačky a dlažby ), izolácie vonkajších, prípadne vnútorných stien, podlahy, okná, dvere, terasy, zábradlia, schodištia, saunu, komplet strechu ( okrem strešnej krytiny, tepelnej izolácie strechy ), všetky spojovacie materiály a kovania.

V bežnom obsahu dodávky nie sú, ale môžu byť, v podstate len strešná krytina, izolácie strechy a spodnej podlahy, spodná podlaha, ak nebola vybratá, dažďové žľaby a zvody. Pre strešnú krytinu sa zákazník rozhoduje pred dodávkou objektu, pretože kompletná strecha aj s latami na rozostup uchytenia strešnej krytiny je v obsahu dodávky. Strešnú krytinu, zostávajúce izolácie a dažďové žľaby a zvody dodávame od fínskych a slovenských partnerov, prípadne iných, pôsobiacich na slovenskom trhu.

Stavba sa stavia na pripravenú základovú dosku, ktorá podľa výberu zákazníka obsahuje suterén alebo nie. Tú si môžete pripraviť sami v dohodnutej kvalite a veľkosti alebo vám ju zrealizujeme ako súčasť dodávky na kľúč. Vzhľadom na dnešné vysoké náklady na vybudovanie suterénu v porovnaní
s cenou celej drevostavby, doporučujeme v prípade, že suterén sa neplánuje využívať priamo na bývanie ale len na skladovanie, garáž a pod. ( a dostatočnej veľkosti pozemku ), radšej riešiť uvedené priestory výstavbou samostatnej drevostavby ( napr. garáže alebo skladu ) alebo spojenej s domom.


Súčasťou dodávky je kompletná výrobná projektová dokumentácia celej konštrukcie objektu a montážne plány. Projekty inštalácií: kanalizácia, elektro, voda, kúrenie, plyn, zdravotechnika sú upravené na naše normy a sú súčasťou dodávky vrátane dokumentácie pre stavebné povolenie a jeho výbere technológií pred uzatvorením zmluvy o dodávke objektu, vrátane všetkých potrebných geodetických prác.

Taktiež môže byť súčasťou dodávky aj vybavenosť zariadeniami ( kuchyňa, biela a čierna technika, elektrospotrebiče ), vrátane veľmi elegantného a dokonale remeselne spracovaného masívneho nábytku a iných doplnkov.

Štandardnou súčasťou väčšiny domov je aj sauna, ktorú si investor nemusí priať a v tom prípade samozrejme nebude dodaná.

Dodávka komína alebo komínov je podľa výberu technológie vykurovania a vetrania, vrátane krbov a krbových vložiek podľa výberu z našej širokej ponuky.

Stavba na kľúč obsahuje aj všetky ostatné položky stavby a ich cena sa odvíja podľa dohody s investorom a kvality namontovaných technológií, kde uprednostňujeme materiály a riešenia, ktoré najviac pozitívne ovplyvňujú budúce prevádzkovanie nehnuteľností s najmenšími nákladmi na energie
pri najvyššom štandarde bývania - ich optimalizáciou.

Domy v Škandinávii a Fínsku majú až 3x menšiu spotrebu energií ako domy na Slovensku, či v Českej republike.