conus-homes
Tu, vľavo alebo nižšie si vyberte Váš dom alebo projekt z drevodomov a drevostavieb CONUS IV !

 


Kolekcia modelov CONUS IV z MASÍVU, ZATEPLENÉHO MASÍVU, TERMOPANELU, PREGLEJKY a ich kombinácií 

Modely CONUS IV sa nachádzajú na samostatnej webstránke, na ktorú sa dostanete kliknutím na linky uvedené na tejto stránke.

Objekty sú vyrábané na základe našej vlastnej kolekcie, podľa vlastných projektov klientov alebo v spolupráci s odbornými predajcami a dizajnovými tímami. Nižšie uvedené modely sú z našej kolekcie. Rozmanitosťou vlastných projektov klientov je stanovená naša takmer neobmedzená ponuka. Ako základný výber ponúkame množstvá základných typov drevodomov a drevostavieb z červenej polárnej borovice, červeného cédra alebo severského smreku, ktoré vyrábame podľa potreby pre zákazníkov v rôznych typoch konštrukcií stien.
Ponuka základných typov sa neustále rozširuje.

Ktorýkoľvek rekreačný dom môže byť aj bežný rodinný dom na celoročné bývanie alebo naopak, záleží len na požiadavke zákazníka, ktorej sa prispôsobí vyrobenie daného domu, týka sa to najmä kvality obvodových stien, na požadovaný účel. Keďže sa každému zákazníkovi páči iný typ domu, tak všetky rekreačné domy vyrábame štandardne aj v kvalite rodinných domov na celoročné bývanie ale samozrejme môžu byť aj v oveľa nižšej kvalite stien určenej len na rekreačné bývanie.

Nemennou nie je žiadny vonkajší, či vnútorný rozmer stien, výšky, či dispozičné riešenie miestností, okien, dverí, či čohokoľvek iného - všetko zmeníme podľa predstáv zákazníka, pretože každý dom je jedinečný výrobok na objednávku pre jediného zákazníka. 

Na každý dom sa kreslí a vyrába úplne nová výrobná a projektová dokumentácia podľa odsúhlasených hlavných škíc zákazníkom. Preto nepotrebujeme mať dopredu od zákazníka spracovanú vôbec žiadnu projektovú dokumentáciu a ak ju zákazník spracovanú má, môže ju prípadne využiť na vybavenie stavebného povolenia ( ak ho ešte nemá ) ale pre našu potrebu výroby drevostavby a potom výstavby spĺňa len účely škíc, rovnako ako škica nakreslená na papieri aj za pár minút. Najmä preto nedoporučujeme dopredu spracovávať projektovú dokumentáciu alebo kupovať hotové korešpondenčné projekty. Ak ju už ale zákazník má, dokážeme ju využiť v max. miere v zmysle uvedeného. 

Súčasťou našich dodávok domov či iných drevostavieb je kompletná nielen projektová dokumentácia pre podanie na stavebné povolenie ale kompletná realizačná projektová dokumentácia, vrátane potrebných geodetických prác pre výstavbu a kataster nehnuteľností a fotodokumentácie zabudovaných technológií.


Prehľad modelov CONUS IV
 a ich rozdelenie do základných kategórií:

  • Rodinné drevodomy a drevostavby CONUS IV - Nelson Homes sú objekty pre zákazníkov vyznávajúcich bývanie v moderných typoch domov určených na trvalé celoročné bývanie, ktoré sa výzorovo viac alebo menej odlišujú od drevostavieb, či murovaných stavieb na Slovensku. Tieto naše drevostavby spĺňajú, tak ako všetky naše stavby, najprísnejšie kritériá na drevostavby ale aj na akékoľvek iné stavby na celom svete.
    Z exteriéru majú zvyčajne dizajn drevostavby, domu s rôznym obkladom stien alebo murovaného domu s omietkami, či iným obkladom.
  • Rodinné drevodomy a drevostavby CONUS IV - Linwood Homes sú objekty určené na trvalé celoročné bývanie alebo pre aktívny život a na rekreáciu. Odberateľmi sú nároční zákazníci, ktorí sú ochotní si priplatiť za uznávanú značku.
  • Rodinné drevodomy a drevostavby CONUS IV - Pioneer Log Homes of British Columbia sú objekty určené na trvalé celoročné bývanie alebo pre aktívny život a na rekreáciu. Významnými odberateľmi sú investori hotelových rezortov, veľkých drevostavieb, reštaurácií, nákladných penziónov a podobných veľkosťou neobmedzených stavieb, zvyčajne do horského prostredia. Napriek tomu, že ide o nákladné stavby, sú tieto stavby veľmi vyhľadávané pre svoju najvyššiu kvalitu na svete v tejto technológii a čakacie doby sa pohybujú až vyše roka na dodávku drevostavby z výroby. Tieto drevostavby sú vyrábané výhradne z veľkých masívnych červených cédrov a keďže už aj v Kanade je tohoto materiálu stále menej a menej, prejavuje sa to aj na cene dodávky. Odberateľmi sú najnáročnejší zákazníci na svete. Je to jediný typ nami dodávanej konštrukcie stien, ktorá sa na trvalé bývanie nezatepľuje. Priemery červeného cédru sú tak ohromné, že aj v najtenšom mieste plne spĺňajú tepelnotechnické parametre stien požadované normami pre trvalé bývanie.
  • Vlastné modely zákazníkov, t. z. že Vám vyrobíme akýkoľvek model drevostavby z akéhokoľvek katalógu domov z akýchkoľvek materiálov, ktorý máte k dispozícii alebo podľa Vášho náčrtu alebo vlastného už spracovaného projektu ( ktorý ale inak nie je pre nás nutný ako uvádzame vyššie )

  • Môžete si prezrieť a vybrať vhodný model aj vo virtuálnych katalógoch modelov CONUS IV na stiahnutie, ktoré nájdete na nižšie uvedených linkoch a obsahujú aj vyššie uvedené modely.


Kliknutím na obrázok sa otvorí kolekcia na prezeranie s jednotlivými typmi drevostavieb: pohľady a pôdorysy podlaží.
 

aaron-nh-fp46 avalon2-lh grantpass-oregon1306-plh
Rodinné drevodomy a drevostavby
CONUS IV - Nelson Homes
Rodinné drevodomy a drevostavby
CONUS IV - Linwood Homes
Rodinné drevodomy a drevostavby CONUS IV -
Pioneer Log Homes of British Columbia
logo-nh-sj logo-lh-sj logo-plh-spopisom-sj