banner-conushomes-sj

Pre CONUS Group vyrábajú luxusné nízkoenergetické drevodomy a drevostavby CONUS I - IV z borovice, cédra a smreku vo Fínsku a v Kanade, výrobné závody našich partnerských spoločností Pellopuu Oy ( PUNAHONKA ) za polárnym kruhom, Honkakartano Oy
( HONKAKARTANO ), Euro Loghouses Oy ( EUROHONKA ), Domitalo Oy ( DOMITALO ), Lapponia House ( LAPPONIA ), Stora Enso Oyj ( CLT ) a ďalšie v Kanade: NELSON Homes, LINWOOD Custom Homes a PIONEER Log Homes z Britskej Kolumbie.

 

Drevostavby na objednávku dovážame a staviame na kľúč ( prípadne ich len dodávame a investor si dom postaví svojpomocne ) na Slovensku, prípadne inde po celom svete. Sú to desaťročiami overené, precízne technologicky spracované stavby, s vynikajúcim remeselným prevedením so stálou kvalitou so životnosťou stoviek rokov. Sú rôznych veľkostí a určené pre rôzny účel - rodinné domy, chaty, chalupy, garáže, hotely, penzióny, reštaurácie apod. - podľa požiadavky zákazníka. Nedodávame len klasické tzv. zruby, či chaty ako drvivá väčšina výrobcov drevostavieb, tie dodáme zákazníkovi samozrejme tiež, ale najkvalitnejšie a najzdravšie drevostavby na svete vhodné do každého prostredia, vrátane akejkoľvek mestskej zástavby, ktoré spĺňajú najvyššie kritériá na bývanie vo všetkých parametroch bez výnimky aj vo všetkých najsilnejších ekonomikách, či krajinách sveta. A tiež máme technológie, ktorými môžeme postaviť aj výškové drevostavby, či mnohosposchodové obytné domy.


Pre predstavu si môžete pozrieť prehliadku domu Nordia 304m, ktorý bol ako prvá naša stavba postavený na Slovensku a odovzdaný za 4 mesiace ( aj pri takej veľkosti ) pred Vianocami 2009 do užívania. 

Borovica ( Pinus sylvestris, aj Pinus silvestris ) rastúca vo Fínsku, Švédsku a Nórsku - nazývaná aj červená, fínska, polárna či arktická ( Pine, Finnish pine, Polar red pine, Arctic red pine, Hearted-red pine, Red hearted pine), smrek ( Picea abies ) rastúci tiež vo Fínsku, Švédsku a Kanade - nazývaný aj severský ( Spruce, Northern spruce ) a céder ( Thuja plicata ) rastúci v Kanade - nazývaný aj červený, kanadský, americký, kanadskoamerický, západný ( Western red cedar) - sú veľmi kvalitné celosvetovo vyhľadávané vynikajúce top dreviny a stavebné materiály rastúce v chlade na severe. Nevyžadujú veľkú a náročnú údržbu.
Odpovedá tomu aj cena, ktorá zohľadňuje nielen drevo ale aj top know how v oblasti výroby drevostavieb na svete a tak sú majiteľmi takýchto stavieb tí, čo milujú drevo, zdravé bývanie, chcú mať niečo extra a sú ochotní si za to aj priplatiť. Napriek tomu sú isté možnosti a ústupky, keď ceny našich dodávok môžu byť porovnateľné so stavbami s rovnakými úžitkovými vlastnosťami v tej ktorej krajine, teda aj na Slovensku. Všeobecne je možné povedať, že takéto drevostavby sú v Európe v priemere o cca 10% drahšie ako murované stavby. Referencie sú po celej Zemi, od trópov až za polárny kruh. Len za takmer posledné storočie bolo už vyrobených a overených do 100 000 drevostavieb našimi partnerskými spoločnosťami, ročne sú to tisícky, väčšina na export. Vo Fínsku tvoria drevodomy 70% všetkých postavených domov. Len jeden náš partner vyrobil od roku 1949 už vyše 65 000 drevostavieb.
 
Mapa ťažby červenej polárnej borovice a severského smreku vo Fínsku, Švédsku a Nórsku - jediných 2 drevín, ktoré sa tu používajú na priemyselnú výrobu drevostavieb ( zdroj: http://www.pellopuu.fi/en/index.php/raaka-aine ) :

 

 

 

Nízkoenergetické domy sú štandardným riešením. Domy v Škandinávii, napriek oveľa väčšej a dlhšej zime, majú až 3x menšiu spotrebu energie ako bežné domy na Slovensku. Pre podmienky Slovenska je v súčasnosti dostatočná kvalita s tepelným odporom cca R = 3 m2K/W ( súčiniteľ prestupu tepla U = 0,333 W/m2K ). Vo Fínsku sa vyrábajú domy až do cca R = 6 m2K/W. Na Slovensku sa za nízkoenergetický dom považuje dom, ktorý má najviac spotrebu tepla za rok 50 kWh/m2, čo odpovedá cca tepelnému odporu R = 4 m2K/W ( súčiniteľ prestupu tepla U = 0,250 W/m2K ). Čím vyššie R, tým lepšie a čím nižšie U, tým lepšie. Steny domov s konštrukciou Thermo log od Lapponia house majú vo vnútri 170 mm hrubú tepelnú izoláciu. Hodnoty súčiniteľa prestupu tepla tejto kategórie stien sú excelentné: U = 0,22 W/m2K (tepelný odpor R = 4,545 m2K/W). Vyrábame aj domy s nezvyčajne vynikajúcou hodnotou U = 0,176 W/m2K (tepelný odpor R = 5,682 m2K/W) alebo podľa požiadavky aj energeticky úspornejšie až na úroveň pasívnych domov.

Ponúkame najlepšie a najzdravšie luxusné drevodomy a drevostavby na svete - vyše 1 300 základných typov overených drevostavieb postavených po celom svete od trópov až do najchladnejších oblastí sveta. Ponúkame takmer neobmedzené možnosti pri výbere a uskutočňovaní snov zákazníkov. Napriek uvedenej ponuke sú to len vzorky a určité kolekcie typov alebo typové katalógové rady.

Ponúkame bezkonkurenčných okolo 100 typov kombinácií konštrukcií stien ( nezaratúvajúc do toho rôzne hrúbky stien či trámov ), z ktorých vyplývajú aj veľké množstvá cien na situačne identický vybraný typ domu, a sme nielen preto, pre zákazníkov takmer všetkých finančných kategórií.


Veľmi dobrá informácia pre Vás ako nášho zákazníka je - napriek veľmi širokému výberu z našich kolekcií - že Vám vyrobíme drevodom alebo inú drevostavbu aj na základe Vášho projektu bez akéhokoľvek nárastu ceny, pretože sa každý dom vždy naceňuje individuálne. T. z., že ak chcete mať drevostavbu a presne Vám vyhovuje dom z akéhokoľvek katalógu murovaných domov, vyrobíme Vám ho a postavíte si ho sami alebo Vám zabezpečíme jeho postavenie.

Všetky potrebné informácie, ktoré neuvádzame u nás, nájdete na, s našou stránkou prepojených, stránkach našich fínskych partnerov: informácie o nich, výrobe, konštrukcii, realizované vzorky objektov, fotografie, pohľady, pôdorysy podlaží, rozmery a iné bližšie informácie.
 
logo-punahonka
 
           
logo-eurohonka-aj   logo-honkakartano-aj
                  
  logo-domitaloaj  
         
   
 
 
Uvítame jednotlivých investorov, develeperov, majiteľov väčších pozemkov, či prípadne plánovanú výstavbu skupiny objektov s vlastným pozemkom so vzťahom k drevostavbám. V prípade záujmu ponúkame pomoc pri zabezpečení vhodného pozemku na výstavbu.

Ak ste nenáročný na priestory ale na kvalitu áno a túžite po svojom domčeku, máte pozemok a aspoň 3-izbový byt vo veľkom meste, môžete si predajom bytu splniť svoj sen a dostať sa aj ako senior, s istými ďalšími nákladmi, do svojho malého rodinného domčeka.