banner-conushomes-sj

 


STENY Z MASÍVU: HRANATÉ trámy

Masívny trám, starostlivo vyrobený z červenej polárnej borovice, červeného cédra alebo severského smreku je tradičný a vysoko hodnotený materiál na drevodomy. Vyrástol vo Fínsku, Švédsku alebo Kanade. Masív je trvalý stavebný materiál, je funkčný ako nosná konštrukcia. Základnou charakteristikou týchto driev je technická schopnosť vetrania vlhkosti, ktorá zabezpečuje zdravú a príjemnú vnútornú klímu. Masív je vyrábaný v mnohých prierezoch ako vidíte nižšie - sú tu uvedené len niektoré základné profily.

Masívny trám je buď nelepený alebo lepený lamelový v rôznych vrstvách. 

Lepený lamelový trám z uvedených drevín je silný produkt a moderný stavebný materiál na drevodomy. Je stálym stavebným materiálom, je funkčný ako nosná konštrukcia. Sú to vynikajúce materiály z vyberaných severských oblastí. 

Moderná výrobná technológia zabezpečuje najvyššiu kvalitu.
Lepené lamelové trámy sú vyrábané lepením vysušených a opracovaných lamiel takým spôsobom, že vonkajší povrch je vyrobený z jadra dreva, ktoré je najlepšie odolné poveternostným podmienkam. Extra silné pevné spoje medzi lamelami sú priepustné vlhkosti, robia spoje dýchateľnými, podobne ako tradičné drevené steny z trámov. Po zlepení sú trámy spracované na konečné rozmery stenových trámov. Spracované trámy sú dokončené ochránením dreva s tekutou ochranou a tak sú skladované. Sadanie a praskanie lamelových drevených stien je minimálne.
 

EprofilyHran.TramovSJ

....súdržnosť tepla, krásy a vône....