conus-homes
Tu, vľavo alebo nižšie si vyberte Váš dom alebo projekt z drevodomov a drevostavieb CONUS I !


KOLEKCIA MODELOV CONUS I

Ponúkame vyrábané objekty z našich vlastných kolekcií, podľa vlastných projektov zákazníkov a v spolupráci s odbornými predajcami a dizajnovými tímami. Nižšie uvedené modely sú z našich kolekcií. Rozmanitosťou vlastných projektov klientov je stanovená naša takmer neobmedzená ponuka. Sme pripravení splniť sny našich zákazníkov. Ako základný výber Vám ponúkame vyše 1 000 základných typov drevostavieb z červenej polárnej borovice alebo severského smreku.
Pri konštrukcii z termopanelov ponúkame hrúbky stien podľa potreby a pri masíve je najpopulárnejších cca 20 rozmerov prierezov alebo hrúbok masívu ( viď prvá tabuľka ). Ponuka základných typov sa neustále rozširuje.

Ktorýkoľvek rekreačný dom môže byť aj bežný rodinný dom na celoročné bývanie alebo naopak, záleží len na požiadavke zákazníka, ktorej sa prispôsobí vyrobenie daného domu, týka sa to najmä kvality obvodových stien, na požadovaný účel. Keďže sa každému zákazníkovi páči iný typ domu, tak všetky rekreačné domy vyrábame štandardne aj v kvalite rodinných domov na celoročné bývanie
ale samozrejme môžu byť aj v oveľa nižšej kvalite stien určenej len na rekreačné bývanie.

Nemennou nie je žiadny vonkajší, či vnútorný rozmer stien, výšky, či dispozičné riešenie miestností, okien, dverí, či čohokoľvek iného - všetko zmeníme podľa predstáv zákazníka, pretože každý dom je jedinečný výrobok na objednávku pre jediného zákazníka.

Na každý dom sa kreslí a vyrába úplne nová výrobná a projektová dokumentácia podľa odsúhlasených hlavných škíc zákazníkom. Preto nepotrebujeme mať dopredu od zákazníka spracovanú vôbec žiadnu projektovú dokumentáciu a ak ju zákazník spracovanú má, môže ju prípadne využiť na vybavenie stavebného povolenia ( ak ho ešte nemá ) ale pre našu potrebu výroby drevostavby a potom výstavby spĺňa len účely škíc, rovnako ako škica nakreslená na papieri aj za pár minút. Najmä preto nedoporučujeme dopredu spracovávať projektovú dokumentáciu alebo kupovať hotové korešpondenčné projekty. Ak ju už ale zákazník má, dokážeme ju využiť v max. miere v zmysle uvedeného.

Súčasťou našich dodávok domov či iných drevostavieb je kompletná nielen projektová dokumentácia pre podanie na stavebné povolenie ale kompletná realizačná projektová dokumentácia, vrátane potrebných geodetických prác pre výstavbu a kataster nehnuteľností a fotodokumentácie zabudovaných technológií.


Prehľad modelov CONUS I a ich rozdelenie do základných kategórií:

 • Nové moderné rodinné domy CONUS I sú objekty pre zákazníkov vyznávajúcich bývanie v moderných typoch domov určených na trvalé celoročné bývanie, ktoré sa výzorovo veľmi odlišujú zaužívaným predstavám o drevostavbách na Slovensku. Tieto naše drevostavby spĺňajú, tak ako všetky naše stavby, najprísnejšie kritériá na drevostavby ale aj na akékoľvek iné stavby na celom svete.
 • Rodinné a rekreačné dvojdomy CONUS I sú objekty určené na trvalé celoročné bývanie alebo pre aktívny život a na rekreáciu. Sú to bežné domy, chaty, chalupy, penzióny a pod. Objekty tohoto istého dizajnu sa vyrábajú aj v kvalitnej energetickej kategórii určenej na trvalé bývanie.
 • Iné menšie lacnejšie domy CONUS I pre rôzne účely sú menšie nízkonákladové objekty určené či už ako dom na trvalé bývanie, chatu, rekreačný dom, saunový dom alebo dom pre hostí. Väčšie z nich sú vhodné aj pre malé rodiny s deťmi so všetkým potrebným. Domy sú praktické a plne funkčné. Sú navrhnuté v mnohých variantoch pôdorysov so sedlovou alebo pultovou strechou.
 • Saunové domy CONUS I alebo aj saunové kabíny sú objekty, ako už napovedá samotný názov, určené na úplný relax, oddýchnutie si od bežných starostí, obsahujúce saunu a majúce dostatočný priestor na relax v rodinnom kruhu alebo v kruhu priateľov a aj dostatočný priestor na spánok. Tieto objekty, ktoré zatiaľ u nás nemajú tradíciu, sú v ponímaní slovenských reálií, menšie samostatné rekreačné domy alebo chaty.
  V prípade požiadavky zákazníka môžeme dodať saunový dom aj bez sauny, ak by mu vyhovoval tvar domu a potom bude mať menší rekreačný dom alebo chatu.
 • Garážové domy a garáže CONUS I sa okrem parkovania áut, motocyklov, bicyklov, snežných skútrov, snežných fréz a iných strojov a zariadení používajú aj na rôzne iné účely. Je možné v nich mať umiestnenú dielňu, sklad a pod. Garážové domy je možné najmä v podkroví využiť aj na príležitostné spanie.
 • Vlastné modely zákazníkov, t. z. že Vám vyrobíme akýkoľvek model drevostavby z akéhokoľvek katalógu domov z akýchkoľvek materiálov, ktorý máte k dispozícii alebo podľa Vášho náčrtu alebo vlastného už spracovaného projektu ( ktorý ale inak nie je pre nás nutný ako uvádzame vyššie ).

  Môžete si prezrieť a vybrať vhodný model aj vo virtuálnych katalógoch modelov CONUS I na stiahnutie, ktoré obsahujú aj vyššie uvedené modely.

  Kliknutím na obrázok sa otvorí kolekcia na prezeranie s jednotlivými typmi drevostavieb: pohľady, pôdorysy podlaží a rezy-výškopisy.

   

    nordia241  
    Modely CONUS I -
  od najväčšieho po najmenší
   
       
  lapponia356blue2 nuovo307 kesat45s-pohlad
  Nové moderné rodinné domy CONUS I Rodinné a rekreačné dvojdomy CONUS I Iné menšie lacnejšie domy CONUS I
       
  lilja65-650   dvojgaraz92
  Saunové domy CONUS I   Garážové domy a garáže CONUS I