conus-homes
Tu, vľavo alebo nižšie si vyberte Váš dom alebo projekt z drevodomov a drevostavieb CONUS II !

 

KOLEKCIA MODELOV CONUS II z masívu, zatepleného masívu, termopanelov a ich kombinácií

Objekty sú vyrábané na základe našej vlastnej kolekcie, podľa vlastných projektov klientov alebo v spolupráci s odbornými predajcami a dizajnovými tímami. Nižšie uvedené modely sú z našej
kolekcie. Rozmanitosťou vlastných projektov klientov je stanovená naša takmer neobmedzená ponuka. Ako základný výber ponúkame množstvá základných typov drevodomov a drevostavieb z červenej polárnej borovice alebo severského smreku, ktoré vyrábame podľa potreby pre zákazníkov v rôznych hrúbkach stien. Najpopulárnejších je cca 20 rozmerov prierezov alebo hrúbok masívu, prípadne sú aj tu v prvej tabuľke. Ponuka základných typov sa neustále rozširuje. Všetky konštrukcie môžu byť aj z TERMOPANELov.

Ktorýkoľvek rekreačný dom môže byť aj bežný rodinný dom na celoročné bývanie alebo naopak, záleží len na požiadavke zákazníka, ktorej sa prispôsobí vyrobenie daného domu, týka sa to najmä kvality obvodových stien, na požadovaný účel. Keďže sa každému zákazníkovi páči iný typ domu, tak všetky rekreačné domy vyrábame štandardne aj v kvalite rodinných domov na celoročné bývanie ale samozrejme môžu byť aj v oveľa nižšej kvalite stien určenej len na rekreačné bývanie..

Nemennou nie je žiadny vonkajší, či vnútorný rozmer stien, výšky, či dispozičné riešenie miestností, okien, dverí, či čohokoľvek iného - všetko zmeníme podľa predstáv zákazníka, pretože každý dom je jedinečný výrobok na objednávku pre jediného zákazníka.

Na každý dom sa kreslí a vyrába úplne nová výrobná a projektová dokumentácia podľa odsúhlasených hlavných škíc zákazníkom. Preto nepotrebujeme mať dopredu od zákazníka spracovanú vôbec žiadnu projektovú dokumentáciu a ak ju zákazník spracovanú má, môže ju prípadne využiť na vybavenie stavebného povolenia ( ak ho ešte nemá ) ale pre našu potrebu výroby drevostavby a potom výstavby spĺňa len účely škíc, rovnako ako škica nakreslená na papieri aj za pár minút. Najmä preto nedoporučujeme dopredu spracovávať projektovú dokumentáciu alebo kupovať hotové korešpondenčné projekty. Ak ju už ale zákazník má, dokážeme ju využiť v max. miere v zmysle uvedeného.

Súčasťou našich dodávok domov či iných drevostavieb je kompletná nielen projektová dokumentácia pre podanie na stavebné povolenie ale kompletná realizačná projektová dokumentácia, vrátane potrebných geodetických prác pre výstavbu a kataster nehnuteľností a fotodokumentácie zabudovaných technológií.


Prehľad modelov CONUS II
 a ich rozdelenie do základných kategórií:

  • Nové moderné rodinné domy a stavby CONUS II sú objekty pre zákazníkov vyznávajúcich bývanie v moderných typoch domov určených na trvalé celoročné bývanie, ktoré sa výzorovo veľmi odlišujú zaužívaným predstavám o drevostavbách na Slovensku. Tieto naše drevostavby spĺňajú, tak ako všetky naše stavby, najprísnejšie kritériá na drevostavby ale aj na akékoľvek iné stavby na celom svete.
  • Rodinné a rekreačné domy a stavby CONUS II sú objekty určené na trvalé celoročné bývanie alebo pre aktívny život a na rekreáciu: domy, chaty, chalupy, penzióny a pod. Takéto objekty sa vyrábajú aj v kvalitnej energetickej kategórii určenej na trvalé bývanie.
  • Obytné vedľajšie domy a stavby, hospodárske domy a budovy, saunové domy, sauno-grilové domy, grilové domy a grilové altánky CONUS II sú objekty, ako už napovedá samotný názov, určené na úplný relax, oddýchnutie si od bežných starostí, obsahujúce saunu a majúce dostatočný priestor na relax v rodinnom kruhu alebo v kruhu priateľov a aj dostatočný priestor na spánok. Tieto objekty, ktoré zatiaľ u nás nemajú tradíciu, sú v ponímaní slovenských reálií, menšie samostatné rekreačné domy alebo chaty. V prípade požiadavky zákazníka môžeme dodať saunový dom aj bez sauny, ak by mu vyhovoval tvar domu a potom bude mať menší rekreačný dom alebo chatu. Každá takáto stavba môže byť s požadovanými energetickými parametrami aj ako rodinný dom na trvalé bývanie.
  • Garážové domy a garáže CONUS II sa okrem parkovania áut, motocyklov, bicyklov, snežných skútrov, snežných fréz a iných strojov a zariadení používajú aj na rôzne iné účely. Je možné v nich mať umiestnenú dielňu, sklad a pod. Garážové domy je možné najmä v podkroví využiť aj na príležitostné spanie.
  • Vlastné modely zákazníkov, t. z. že Vám vyrobíme akýkoľvek model drevostavby z akéhokoľvek katalógu domov z akýchkoľvek materiálov, ktorý máte k dispozícii alebo podľa Vášho náčrtu alebo vlastného už spracovaného projektu ( ktorý ale inak nie je pre nás nutný ako uvádzame vyššie )

  • Môžete si prezrieť a vybrať vhodný model aj vo virtuálnych katalógoch modelov CONUS II na stiahnutie, ktoré obsahujú aj vyššie uvedené modely.


Kliknutím na obrázok sa otvorí kolekcia na prezeranie s jednotlivými typmi drevostavieb: pohľady, pôdorysy podlaží a rezy-výškopisy.

 

pegasus155  
Modely CONUS II
od najväčšieho po najmenší
 
   
nove moderné rodinné domy rodinné a rekreačné domy

Nové moderné rodinné drevodomy CONUS II
z červenej polárnej borovice z Laponska

Rodinné a rekreačné drevodomy CONUS II
z červenej polárnej borovice z Laponska
   
obytné vedľajšie domy a stavby, hospodárske domy a budovy, saunové domy a grilové domy garaz punahonka

Obytné vedľajšie domy a stavby, hospodárske domy a
budovy, saunové domy a sauno-grilové domy a altánky CONUS II
z červenej polárnej borovice z Laponska

Garážové domy, garáže a prístrešky pre autá,
snežné skútre a snežné pluhy CONUS II
z červenej polárnej borovice z Laponska