banner-conushomes-sj


VÝROBA DREVODOMOV A DREVOSTAVIEB CONUS I a CONUS II - Informácia

Pre spoločnosť CONUS Group vyrábajú drevodomy a drevostavby CONUS I a CONUS II moderní fínski výrobcovia drevodomov a drevostavieb PUNAHONKA v Pellopuu Oy a HONKAKARTANO v Honkakartano Oy. PUNAHONKA, založená v roku 1952, je umiestnená za polárnym kruhom v centre oblasti, kde rastie arktická laponská červená borovica. Má dlhú tradíciu v oblasti spracovania dreva: vyše 50 rokov skúseností s výrobou a výstavbou drevodomov a tradičné know-how má vyše 100 rokov. Výrobný závod a centrála spoločnosti sú situované v nádhernej obci Pello, blízko Turtoly a leží na svahu rieky Tornionjoki vo Fínsku. HONKAKARTANO sídli v Iisalmi.

Vyrábame drevené stavby pre domáci trh aj do celého sveta. Vyrábame drevodomy, drevostavby, rekreačné domy, hospodárske budovy a vedľajšie stavby. 
Objekty sú vyrábané na základe našej vlastnej kolekcie, podľa vlastných projektov klientov alebo v spolupráci s našimi odbornými predajcami a dizajnovými tímami výrobcov.
Vyrábame tisícky drevostavieb ročne, z ktorých ide 80% do celého sveta.
Spoločnosti sú členmi
Kriston Kiinteistöt Oy Group.


Stratégia kvality

V závodoch je kvalitne vyškolený personál a výroby sú certifikované. Majú právo používať certifikačné značky pre lamelové trámy, masívne trámy a konštrukciu trámov s trámovým vrutom alebo klincom. Výrobky majú certifikáty PEFC ST 2002:2013.

Systém kvality bol auditovaný a je v súlade so štandardom systému kvality ISO 9001:2008. Pellopuu Oy je členom Hirsitaloteollisuus ry ( Fínska priemyselná asociácia drevodomov ).
Nezávislý inšpektor systému kvality je certifikačná spoločnosť Inspecta Sertifiointi Oy.


Jedinečný materiál, moderné výrobné priestory, znalosti personálu a dlhá tradícia pri rafinácii severského dreva a trámové konštrukcie sú základným kameňom našej úspešnej činnosti.

Je symbolické, že farba červenej polárnej borovice má veľmi podobný odtieň ako mäso lososa, ktorý pláva proti prúdu rieky Tornionjoki, na brehu ktorej stojí PUNAHONKA, založiť nové potomstvo. My tu vyrábame nádherné domovy pre seba aj Vás a keďže naše domy majú veľmi dlhú životnosť, tak aj pre naše aj Vaše potomstvo v mnohých generáciách.
 

Surovina - čo je polárna červená borovica z Laponska ?

 

Drevo rastúce v arktických podmienkach sa líši od rýchlejšie rastúceho dreva. Laponská červená borovica ( Pinus sylvestris, aj Pinus sylvestris ) je nepriepustné, drobne zrnité, pomaly rastúce drevo v severnom Fínsku. Jeho ročný prírastok je významne menší a preto má drevo oveľa hustejšiu zrnitosť – je teda oveľa pevnejšie. A tiež má väčší podiel jadrového dreva. A preto  aj červený tónBorovica, ktorá rastie v arktických podmienkach má špeciálnu pridanú hodnotu, niektorí odborníci hodnotia túto borovicu ako hodnotné tvrdé drevoPostupom času sa tvrdá arktická červená borovica nerozkladá, tak ako rýchle rastúce typy borovíc v miernych oblastiach, ale je stále krásne červenkastá ako napovedá jej meno.

Časom tento druh dreva nie je tak tmavý ako borovica rastúca v priaznivých šťavnatých oblastiach, ale ide skôr do červena. Preto dostala svoje meno. Arktické ( polárne ) drevo nepraská, ani v extrémnych podmienkach, rovnako ako normálne drevo. Tiež zmrštenie dreva je veľmi malé. A čo viac, prehýbanie dreva, ktoré vzniká v drevených stavbách v priebehu rokov, má nepatrné hodnoty v tvrdej červenej borovici v porovnaní s bežným drevom.

Tieto vlastnosti tvoria to, prečo je unikátnym a vskutku ideálnym trvalým stavebným materiálom.

Približne 65% našich výrobkov je vyrobených z borovice, 35% zo smreku.
Drevostavby vyrábame z materiálu podľa želania zákazníkov.
Naše suroviny pochádzajú z certifikovaných lesov PEFC a FSC.
Vykupujeme drevo z píl vo Fínsku a vo Švédsku.

 


mapa_tazby_dreva_p