banner-conushomes-sj

 

POROVNÁVACIE HODNOTY IZOLÁCIÍ

Teplo v zime

Teplom a zamedzením prievanu v dome sa zlepší obývateľnosť a znížia sa výdavky na energie. Drevostavba CONUS môže znížiť výdavky majiteľa na kúrenie o tretinu alebo dokonca až o polovicu. Špeciálne opatrenia zmenami hodnôt veličiny "U" majú vplyv na to, koľko tepla môže prejsť cez stenu. Čím menšia je hodnota, tým sú menšie tepelné straty.

Steny domov s konštrukciou z termopanelov od CONUSu majú vo vnútri štandardne 170 mm hrubú tepelnú izoláciu. Hodnoty "U" tejto kategórie stien sú excelentné: 0,22 W/m2K u 170 mm izolácie. Domy s konštrukciou z termopanelov sú plne vyhovujúce pre použitie na celoročné bývanie bez potreby dodatočnej izolácie. Domy navyše dosahujú rýchle izbovú teplotu a dokonca môžu byť v zime nevykurované v zimných podmienkach, ako sú často prípady s rekreačnými domami.zateplený trám lamelový trám viacnásobný lamelový trám tehlová stena s izoláciou
U = 0,21 W/m2K U = 0,60 W/m2K U = 0,21 W/m2K U = 0,74 -1,22 W/m2K


Stena zo zatepleného trámu ( Thermo log ) je 3x teplejšia ako rovnaká hrúbka steny z tehly.
Pre ilustráciu: stena z tehál hrúbky 440 mm so systémovým použitím omietok má U = 0,23 W/m2K.

O. i. použitím stien Thermo log získame pri rovnakej zastavanej ploche v 1 miestnosti s vonkajšími stenami oproti murovaným technológiám výrazné zväčšenie pôdorysu miestnosti - na šírke aj dĺžke až o 0,4 m ( 2x hrúbka murovanej steny 0,45 - 2x hrúbka steny Thermo log 0,25 = 0,9 - 0,5 = 0,4 m ). Pri celkovej ploche domu to tvorí významný priestor, napr. pri miestnosti 5 m x 4 m je zisk plochy až 17,2%. Je to jeden zo zaujímavých parametrov porovnania výstavby týchto technológií a môže ovplyvniť pohľad investora pri prepočte ceny zastavanej plochy 1 mpri rozhodovaní sa o výbere technológie výstavby. Tento zisk na ploche napr. vykrýva takmer celé náklady na DPH!

Ďalšie možnosti:

 
U = 0,12 W/m2K                  U = 0,17 W/m2K

DRUHY IZOLÁCIÍ
Môžeme potvrdiť, že v našich konštrukciách stien Thermo log, ale aj iných z masívu a prídavnej izolácie, môžeme použiť všetky druhy bežných, či požadovaných tepelných alebo zvukových izolácií.

Keďže každá konštrukcia steny ( máme ich spolu cca 100 ) vyžaduje, či už podľa požiadavky investora, zdravotných požiadaviek alebo podľa typu konštrukcie, iné kombinácie izolácií a parozábran, môže byť v stene použitie izolácií rôzne.

Doteraz sme najviac používali známy Rockwool alebo Isover. Je možné použiť všetky druhy fúkanej a podobnej izolácie ale pri konštrukciách stien Thermo Log, ktoré sa celé montujú vo výrobnom závode, ich nepoužívame. 

Po prehodnotení požiadaviek trhu a predpokladaného zdravotného vývoja svetovej populácie v ďalších desaťročiach v spolupráci s univerzitami, a keďže naše drevostavby majú životnosť stoviek rokov, sme sa vybrali cestou používania nám známej najekologickejšej, drevu najbližšej a zdravotne najlepšej tepelnej izolácie VITAL.

LogoVital
Tepelnú izoláciu VITAL z dreveného vlákna už štandardne montujeme vo výrobnom závode v prípade záujmu zákazníka priamo do stien THERMO LOGU. Je možné ju tak isto montovať aj do konštrukcií z masívu. VITAL bol vyvinutý v meste Kemi v spolupráci s miestnou univerzitou. VITAL je výborná tepelná izolácia, úplne biela, veľmi príjemná na dotyk a pre ľudskú pokožku. Vyzerá ako buničina alebo vata, ktorú všetci dobre poznáme pri použití v domácnosti a v medicíne. Je dodávaná v doskách alebo baloch ako iné známe tepelné izolácie ako napr. Rockwool, Isover, Nobasil a pod.

Naša drevená konštrukcia stien THERMO LOG v kombinácii s tepelnou izoláciou VITAL z dreveného vlákna získala ako jediná stavebná konštrukcia bez ohľadu na typ stavby ocenenie alergikmi a astmatikmi. Izolácie z dreveného vlákna majú o. i. nasledujúce vlastnosti:
• zabezpečujú, že steny konštrukcie dýchajú
• je to vynikajúci montážny materiál
• sú úplne ekologické a recyklovateľné
• zabezpečujú v drevostavbe výbornú zdravú vnútornú klímu
• klíma v našich drevostavbách je zatiaľ ako jediná zo všetkých druhov stavieb vhodná, doporučovaná, certifikovaná aj pre 
   alergikov a astmatikov Asociáciou pre alergie a astmu
• popis a podrobné vlastnosti uvádzame v článku Prečo izolácia VITAL?