banner-conushomes-sj

 


Opracovaný hranatý trám CONUS II

Masívny trám, starostlivo vyrobený z červenej borovice, je tradičný a vysoko hodnotený materiál na drevodomy. Masív je trvalý stavebný materiál, je funkčný ako nosná konštrukcia. Základnou charakteristikou dreva z červenej borovice je technická schopnosť vetrania vlhkosti, ktorá zabezpečuje zdravú a príjemnú vnútornú klímu. 

Vyrábame produkty z červenej polárnej borovice severského smrekuRobustná červená polárna borovica rastie v Laponsku.

Masívne nelepené trámy sú dodávané ako kostry a opracované profily zo všetkých strán. 

Štandardná hrúbka trámov sa pohybuje medzi 45 až 136 mm. 
Najmenšie rozmery sú z napíleného jadra kmeňa, 118 a 136 mm hrubé profily sú tiež z jadra kmeňa.
Štandardné základné rozmery masívnych trámov a kostier sú na obrázku nižšie.
Vyrábame veľkosť a profil trámu aj podľa priania zákazníka.
Na spájanie trámov do štandardnej dĺžky 12 m používame hrebeňové spoje s adhéznym polyuretánom.    

masivnytram-p

massive_log_profiles_p

 

Lepený lamelový trám CONUS II

Lepený lamelový trám je silný produkt červenej borovice.

Lepený lamelový trám z červenej borovice je moderný stavebný materiál na drevodomy. Je stálym stavebným materiálom, je funkčný ako nosná konštrukcia. Je to vynikajúci materiál s odtieňom teplej červenej farby s jemnou štruktúrou. Máme nový rozsah našej ponuky lamelových trámov najvyššej kvality pre náročný vkus a výstavbu budov, domov alebo rekreačných domov. 

Moderná výrobná technológia zabezpečuje najvyššiu kvalitu.
Lepené lamelové trámy z červenej borovice sú vyrábané lepením z 2 alebo viacerých lamiel vysušených a opracovaných takým spôsobom, že vonkajší povrch je vyrobený z jadra dreva, ktoré je najlepšie odolné poveternostným podmienkam. Jednotlivé lamely sú hrebeňovými spojmi spojené (predĺžené) pred zlepením trámov. Takto sú hrebeňové spoje na rôznych miestach a produkty sú silnejšie. Veľmi silné pevné spoje medzi lamelami sú priepustné vlhkosti, robia spoje dýchateľnými, podobne ako tradičné drevené steny z trámov. Po zlepení sú trámy spracované na konečné rozmery stenových trámov. Čapy vyrábané z červenej borovice sa používajú na spájanie hrubých ťažkých lepených lamelových trámových stien.
Spracované trámy sú dokončené ochránením dreva s tekutou ochranou a tak sú skladované.
Sadanie a praskanie lepených lamelových drevených stien je minimálne.

Naša výroba nadväzuje na ŠTANDARD SFS 5973. 

Štandardné základné profily hrúbok (šírok) lepených lamelových trámov sú 76 - 240 mm. 
Základné výšky trámov sú 160, 180, 208 alebo 260 mm. Viď štandardné veľkosti lepených lamelových trámov a kostier na obrázku nižšie. 
Vyrábame veľkosť a profil trámu aj podľa priania zákazníka. 
Na zlepovanie trámov používame zdravotne nezávadné dvojzložkové lepidlo AkzoNobel a na lepenie hrebeňových spojov polyuretánové lepidlo Kiilto.

Nelepené masívne trámy aj lepené lamelové trámy chránime proti modrým škvrnám prípravkom Sinesto, ktorý chráni výrobky proti modrým škvrnám počas prepravy a inštalácie. Tiež budú takto jednoduchšie odstránené prípadné škvrny spôsobené pri montáži. Ošetrenie nemá vplyv na konečné spracovanie.   
Štandardne dodávame trámy a kostry 12 m dlhé. 
Výrobky sú balené do bielej plastovej fólie a miesta určené na zdvíhanie opracovaných produktov sú chránené lisovanou doskou.   
Termín dodávky je podľa potvrdenia v potvrdených objednávkach - dostupnosť suroviny je samozrejme zabezpečená pred potvrdením objednávky.   
Dodávame naše výrobky na adresu určenú zákazníkom.

Certifikáty: ETA-12/0488

eta-logo
 

new_laminated_log_profile_p


....súdržnosť tepla, krásy a vône....