banner-conushomes-sj

 


TRÁMOVÉ STENY ZO ZATEPLENÉHO MASÍVU A PREFABRIKOVANÉ TERMOPANELY ( THERMO LOG )

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, používame rôznu konštrukciu zateplenia stien. 

Masívny trám môže byť z exteriéru alebo interiéru alebo pri konštrukcii stien z termopanelov nemusí byť masívny trám vôbec.
Dizajn domu po dokončení výstavby môže byť úplne rovnaký a bežný investor vôbec nemusí spoznať rozdiel medzi týmito konštrukciami, ktoré po dokončení vyzerajú rovnako ale proces výroby a výstavby má málo spoločného. 

Významný rozdiel medzi týmito 2 konštrukciami, okrem šetrenia výrubu lesov pri termopaneloch, je najmä ten, že trámové steny z masívu sadajú a z termopanelov nie. A keďže termopanely majú oveľa menšiu masu dreva v priereze, tak časom sú ich praskliny významne menšie ako pri masívnom tráme. Veľký význam má aj to, že termopanely je možné natrieť z exteriéru aj nedýchajúcou farbou, či je možné farbou zakryť ( napr. do mestskej zástavby ) úplne kresbu dreva, keďže dýchanie tejto konštrukcie domu je zabezpečené úplne iným spôsobom ako pri dome z masívu, kde je možné natrieť dom z exteriéru len dýchajúcou farbou, inak by sa dom zničil. Ďalšie rozdiely medzi týmito konštrukciami nájdete tu, pod bodom C), viď THERMO LOG.

 

ZatepleneTramoveStenyZmasivu-rezySJ

banner-conushomes-sj

Spoločnosť Lapponia získala veľmi významné ocenenie zo zdravotného hľadiska pre drevostavby vyrábané a stavané z konštrukcie steny z termopanelov ( z THERMO LOGu ) s použitím novej tepelnej izolácie z dreveného vlákna ( VITAL a pod. ).

Preto môže od 1.mája 2011 ako prvá a jediná stavebná a výrobná spoločnosť zo všetkých typov stavebných konštrukcií používať logo Asociácie pre alergie a astmu a zároveň môže používať Alergický štítokFínsko je popritom svetove známe s drevostavbami veľmi príjemnými a zdravými pre bývanie a množstvami výrobných spoločností. Drevospracujúci priemysel je číslo 1 vo Fínsku.
 
 
AllergiJaAstmaliitto
 
   Asociácia pre alergie a astmu

Konštrukcia termopanelov bola ocenená ako zdraviu veľmi prospešná a doporučená pre bývanie pre ľudí postihnutých rôznymi, aj veľmi vážnymi, dýchacími problémami.

LogoCertifikatAAASJ

 
Alergický štítok


Tepelnú izoláciu z dreveného vlákna už štandardne montujeme vo výrobnom závode v prípade záujmu zákazníka priamo do stien termopanelov. VITAL bol vyvinutý priamo v meste Kemi v spolupráci s miestnou univerzitou. VITAL je výborná tepelná izolácia, úplne biela, veľmi príjemná na dotyk a pre ľudskú pokožku. Vyzerá ako buničina alebo vata, ktorú všetci dobre poznáme pri použití v domácnosti a v medicíne. Je dodávaná v doskách alebo baloch ako iná známa tepelná izolácia ako napr. Rockwool, Isover a pod.

Fínska federácia pre alergiu a astmu potvrdila týmto ocenením, že vynikajúcim životným prostredím dávno známe naše drevostavby vyrábané výhradne len z červenej polárnej borovice alebo severského smreku, sa stali zdravotne najkvalitnejším známym obytným prostredím nielen pre zdravých ľudí ale aj pre ľudí menej, či významne postihnutých problémami s rôznymi alergiami, dýchaním, astmou, chronickou obštrukčnou chorobou pľúc ( CHOCHP ) a pod. 

To, že nemalé prostriedky investované do vývoja zdravého bývania v našich výrobných závodoch sú odôvodnené a našťastie aj s vynikajúcimi výsledkami úsilia našich spolupracovníkov, potvrdzuje potrebnosť týchto výrobkov na trhu bývania a na stavebnom trhu.

Podľa údajov Global Initiative of Asthma len v Európe existuje viac ako 100 miliónov ľudí ( vo svete až okolo 300 miliónov ) všetkých etnických skupín, socio-ekonomických úrovní a vekových kategórií s takýmito dýchacími zdravotnými problémami. V 10-ročnej perspektíve sa predpokladá na Slovensku aj v celosvetovom meradle výskyt alergie u každého druhého človeka. To posúva toto ochorenie do skupiny 3 najzávažnejších - spolu s kardiovaskulárnymi a onkologickými chorobami. Priedušková astma trápi až 10% ľudí. A Igor Paluga, lekár z pneumo-imunoalergologickej ambulancie uvádza, že podľa slov slovenského odborníka v oblasti alergológie a imunológie Petra Pružinca bude v priebehu 30 rokov trpieť nejakým typom alergie až 90 % populácie. ( Zdroj: Lekárske listy, 22.5.2008 )

A keďže je alergia dedičná podľa odhadov až v 70% prípadov, má nemalý význam životnosť našich domov počas mnohých generácií, či stáročí, nielen pre takéto rodiny. A to len za jednorazovú investíciu jednej generácie, ktorá myslí aj na svoje deti a ďalšie generácie. Táto vlastnosť sa zdá nepodstatná vzhľadom na vek jedinca ale pri uvedenom pohľade naberá úplne iný - závažný význam, keďže naše drevostavby majú životnosť stoviek rokov a sú teda veľkou výhrou aj pre nasledujúce generácie.

Keďže dodávame naše výrobky do celého sveta, ťažko si vôbec predstaviť význam, dosah a potrebu takýchto drevostavieb na bývanie, rekreáciu, oddych alebo objektov určených na prácu.

Nielen na základe uvedeného ocenenia, ktorého už budeme navždy držiteľmi ako prví, veríme, že vyrábame, dodávame a staviame z celosvetového hľadiska najkvalitnejšie a najzdravšie bývanie a že patríme medzi popredné svetové firmy v tejto oblasti.

banner-conushomes-sj

Arktická červená borovica, červený céder a severský mrek sú celosvetovo vyhľadávané vynikajúce stavebné materiály - sú veľmi kvalitné so životnosťou stoviek rokov. Nevyžadujú veľkú a náročnú údržbu - okrem vonkajšieho náteru v podstate takmer žiadnu. Napriek tomu, že dodávame výhradne luxusné drevostavby, sú ceny našich dodávok porovnateľné s najkvalitnejšími stavbami od iných dodávateľov.

Stavbu, a teda jej cenu, ovplyvňuje veľa vstupov: veľkosť, počet podlaží, výška podlaží, základová platňa, pivnice, komíny, krby, umiestnenie v teréne, svahovitosť, typ objektu, jeho tvar, zvlášť tvar rohov vonkajších stien, tvar vnútorných stien, hrúbka stien podľa koeficientu prestupu tepla, lokality alebo účelu užívania, konštrukcia steny, inštalácie, izolácie, počet terás, zábradlí, schodíšť, strešná krytina, odkvapy a zvody apod. - zjednodušene povedané, cenu určuje typ domu s výberom variantu jeho prevedenia, napr. len pri vonkajších konštrukciách stien ide u nás až o vyše 100 variantov.

V základnej ponuke máme vyše 1 300 typov domov z dreva obchodovateľného na burze a tak sú ceny našich drevodomov a drevostavieb neustále v pohybe. Z dôvodu obrovskej ponuky a stáleho pohybu cien, kde samotná cena materiálu na výrobu drevostavby, či už kompletného balíčka alebo len určitého rozsahu, tvorí len okolo 30-35% ceny domu na kľúč ( a tak o zostávajúcich komponentoch stavby, čiže 65-70% rozhoduje a ich cenu ovplyvňuje najmä investor ) nemôžeme uvádzať ceny drevostavieb. Ide vždy výhradne o individuálnu cenovú ponuku pre jediného investora. Preto nemá ani dostatočnú vypovedaciu schopnosť v miestnych podmienkach často požadované a časté označenie ceny stavby v Euro za 1 m2.

Reálny a zodpovedný investor nám najskôr musí zadefinovať všetky svoje predstavy a požiadavky na svoju vysnívanú stavbu, vrátane plánovanej investície na zadaný rozsah dodávky a až potom môže od nás dostať prvú cenovú ponuku. Na základe jeho zadania a finačných možností mu navrhneme vhodnú konštrukciu stien, podľa toho výrobný závod v ktorom mu dom vyrobíme, vo Fínsku alebo v Kanade a dohodneme rozsah dodávok a prevedených prác. Môže to byť dom na kľúč alebo si môže celý dom postaviť sám - podľa náročnosti konštrukcie.

Rozsah dodávky je uvedený v sekcii Dodacie termíny a rozsah dodávky.

Dôležité je si ale uvedomiť, že všetky tieto drevodomy a drevostavby CONUS, vzhľadom na použité drevo výhradne zo severských oblastí Fínska, Švédska a Kanady a spracované najkvalitnejšími technológiami na svete v tejto oblasti, vrátane prepravy z výrobných závodov vo Fínsku a v Kanade, sú určené pre vyššie náklady najmä pre investorov, ktorí chcú bývať v jednej z najkvalitnejších drevostavieb sveta, chcú vlastniť niečo iné, oveľa kvalitnejšie, ako bežná populácia a sú ochotní za to aj zaplatiť. 
Kvalitatívne tieto domy nie je možné porovnávať a tak nie je ani vhodné tieto drevodomy a drevostavby CONUS cenovo porovnávať s drevostavbami vyrobenými a stavanými z dreva v strednej Európe, či so stavbami s OSB dosiek, polystyrénov a iných podobných materiálov, ktoré v našich drevostavbách v žiadnom prípade nepoužívame. Jedinou výnimkou je používanie vysokokvalitného Styrofoamu v prípade prefabrikovaných stien drevostavieb CONUS IV v kombinácii s najkvalitnejšou preglejkou.

Napriek vyššie uvedenému máme ponuky takmer pre každého. Vychádzame v ústrety zákazníkom.
Skromnejším, ktorí hľadajú lacnejšie bývanie ( napr. niektoré domy CONUS I tu) alebo tým, ktorí chcú predať svoj ​​byt, zrealizovať svoj sen a získať vlastný dom a až po tých najnáročnejších, ktorí chcú mať veľký priestor a finančne náročné stavby či obchodné objekty. A tiež tým, ktorí by chceli mať svoje objekty v prírode, v zastavaných oblastiach, v meste, či kdekoľvek inde - čiže chcú a môžu byť stále, v našich najzdravších stavbách, súčasťou prírody.


Cena domu na kľúč ( otočíte kľúčom, otvoríte dvere a sťahujete sa do plne funkčného úplne vyčisteného čerstvo natretého domuv interiéri aspoň na 100 rokov, so všetkými funkčnými vnútornými aj vonkajšími inžinierskymi sieťami, vrátane všetkej zdravotechniky a keramiky, aj ČOV, žumpy, tankoviska propánu a pod., s prevedenými všetkými detailami obkladov, s alebo bez kuchynskej linky podľa želania ) sa môže pohybovať v priemere tak cca 1 250 - 1 490 €/1 m2 bez základov, krbu a DPH, čiže ako ukazuje príklad nižšie, to môže byť menej ale aj výrazne viac, najmä podľa typu konštrukcie steny, vybavenia, typu a veľkosti drevostavby. 

Čiže v žiadnom prípade nenazývame domom na kľúč, ako je tomu tak u mnohých, aj renomovaných spoločností na slovenskom trhu, dom ktorý nemá ani podlahy, zdravotechniku a podobné základné položky domu! Nehovoriac o inžinierskych sieťach na pozemku, bez ktorých dom NIE JE funkčný. A tak ani dom na kľúč ani zďaleka nebýva to isté u rôznych dodávateľov a ceny sú potom neporovnateľné. 

Drevostavba je okrem vonkajšieho náteru úplne bezúdržbová, hlboko nízkoenergetická, podľa požiadavky až po nielen pasívne ale až po nulové drevostavby. Dôchodcovi ostane dôchodok na slušný život, pretože nebude mať žiadne ďalšie náklady na opravy, či údržbu bývania a spotreba energií je na minimálnej úrovni. T. z., že nebude svoj dôchodok odovzdávať dodávateľom médií. A mnohé, mnohé ďalšie generácie budú v rovnakej polohe. Cena našich drevostavieb vekom neklesá a tak kopíruje vývoj ceny nehnuteľností v reálnom čase.
 

  Drevostavby CONUS sú vynikajúcou investíciou a najlepším dôchodcovským pilierom!  


Takouto drevostavbou ( skutočnou z dreva, prípadne aj s vlastníctvom jedinečného certifikátu o najzdravšom bývaní aj pre najťažších alergikov a astmatikov - neponúkame ako mnohé spoločnosti "tzv. drevostavby", tváriace sa názvom spoločnosti, či výrobkov, či reklamou, že ide o stavby z dreva a tie takmer drevo v sebe ani nemajú, či len v minimálnej miere alebo sa pýšia názvom fínske domy, či kanadské domy a nemajú s výrobkami vyrábanými v týchto krajinách naozaj nič spoločné ) máte vyriešené najzdravšie bývanie do konca svojho života - bez ďalších nákladov, okrem údržby 1x vonkajšieho náteru, prípadne nezakrytých terás - tieto nízke náklady sú podľa toho, v akom agresívnom prostredí sa dom nachádza.

Drevostavby CONUS sú vyrobené priamo vo Fínsku alebo v Kanade a spĺňajú všetko, čo tieto stavby majú mať.

Uspokojujeme zákazníkov mysliacich nielen na seba ale aj na ďalšie generácie, náročných na kvalitu dodávok, na nízke prevádzkové náklady a na zanedbateľné náklady na údržbu. Od menej náročných, hľadajúcich menšie bývanie, t. z. takých ktorí chcú predať byt a splniť si svoj sen a získať vlastný domček a až po tých najnáročnejších, ktorí chcú mať veľké priestory a finančne náročnejšie stavby, či podnikateľské objekty. A tiež tých, ktorí chcú mať naše objekty tak v prírode ako aj bez obáv v mestskej zástavbe, či tam kde iní dodávatelia musia pre požiadavku vzhľadu, či nutnosti ich technológie, používať ako konečnú úpravu fasády omietky, či inú povrchovú úpravu drevostavby. Aj všetky naše stavby môžu mať ľubovoľnú úpravu fasády, od omietok, cez obkladov kameňmi, či lícovými tehlami, podľa požiadavky, či obyčajov jednotlivých investorov alebo krajín.

Máme aj technológie, ktorými môžeme stavať z dreva aj mnohoposchodové budovy, veľké obytné domy a iné priemyselné stavby neurčené na bývanie. Nie sme obmedzení veľkosťou stavby ako naša konkurencia. 

Napr. náklady na výstavbu domu Pinea 143/2 m, modifikovaný ( nízkoenergetický, v štýle chalupy, či chaty, Rsteny = 4,76 m2K/W, Rstrechy = 7,14 m2K/W, ( viď nasledujúce obrázky ), t. z. vyrobený a zmenený z katalógu presne podľa požiadaviek investora, úžitková plocha

143 m2, môžu vyzerať nasledovne:
 

sumi_dom_web_p7120001a sumi_dom_propan_web_p7120007a sumi_obyvacka1_web_p7120029a sumi_obyvacka2_web_p7120011a
sumi_obyvacka3_web_p7120037a sumi_kuchyna_web_p7120012a sumi_kuchyna_zterasy__web_p7120016a sumi_terasa_web_p7120015a
sumi_sauna_web_p7120027a sumi_schodiste_web_p7120024a sumi_podkrovie1_web_p7120022a sumi_balkon_web_p7120020a
...alebo podobný dom so

sadrokartónom na prízemí

   
vidlar_dom_garaz_web_p6020003a vidlar_dom_web_p6020032a vidlar_obyvacka_web_p6020075a vidlar_kuchyna_web_p6020077a

Náklady u nami dodávaných drevostavieb sa skladajú nasledovne:

 • náklady na kompletnú výrobnú a montážnu dokumentáciu vrátane montážneho manuálu pre jednotlivý typ konštrukcie a na projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie,
 • náklady na základovú dosku na rovine priamou úmerou pri 100 m2 cca do 10 000 € bez DPH, vo svahu s pivnicami to môže byť 2-násobok alebo viac, už len 15% svah navyšuje cenu základovej platne bez pivníc na cca dvojnásobok
 • náklady na oporné múry, terénne úpravy, ploty a brány
 • náklady na všetky IS na pozemku na kľúč, vrátane kompletných geodetických prác až po zavkladovanie hotovej stavby do KN, náklady na prípojku vody, elektrickej energie, plynofikáciu ( aj propánom ), kanalizáciu, čistiareň odpadových vôd ( ČOV ), žumpu alebo akumulačnú nádrž čistej vody z ČOV pre priame použitie v záhrade ( bez platenia stočného )
 • náklady na dodávky materiálu na konštrukciu drevostavby vrátane kompletnej montáže drevostavby pripravenej k bývaniu až po konečné obklady stien drevom, či obkladačkami, drevenými podlahami s konečnou úpravou, dlažbami a všetkými detailami stavby až po posledné lišty, vrátane konečných náterov a malieb interiérov a exteriérov, podľa typu konštrukcie a zahrnutých položiek
 • náklady na strešnú krytinu a žľaby a zvody, náklady na bleskozvody podľa želania investora
 • náklady na 2-5 komínov ( krb, kotol, digestor, cca 2x - 3x odvetranie,... )
 • náklady na všetky remeslá inžinierskych sietí v drevostavbe: kanalizácia, vodoinštalácie, kúrenie, elektroinštalácie, vetranie, centrálny vysávač, počítačové, televízne, telefónne a zabezpečovacie rozvody a iné
 • náklady na všetky batérie, keramiku, rôzne sprchovacie, či masážne sprchy alebo vane
 • náklady na saunu, saunovú pec, saunové alebo kúpacie kade
 • náklady na krbovú vložku, krb alebo pec podľa výberu
 • náklady na kuchynskú linku
 • náklady na ostatné remeslá a úplne všetky iné náklady potrebné k ukončeniu drevostavby
 • náklady na poistenie stavby počas výstavby ( ak Vám ich dodávateľ neponúka, nejde o seriózny prístup )
 • náklady na Energetický certifikát ( nemusia byť súčasťou dodávky ale ku kolaudácii sú nevyhnutné )
 • náklady iné podľa dohody
   

Náklady na vyššie uvedenú Pineu 143/2 m boli vo viacerých prípadoch celkom okolo 150 000 195 000 € s DPH. DPH kolíše podľa rôznej výšky DPH v krajine výstavby. Z toho boli inžinierske siete na pozemku cca 10 000 - 20 000 € a drevostavba cca 140 000 - 175 000 €. Pri 143 m2 je to len za drevostavbu cena od cca 979 do 1 223 €/m2, so sieťami na pozemku od cca 1 049 do 1 364 €/m2. Je dobré si uvedomiť, že je to náklad len 1 generácie pre mnohé ďalšie generácie bez ďalších potrebných investícií, prípadne podľa typu technológie vrátane len u nás certifikovanej vhodnosti pre alergikov a astmatikov.

Preferujeme oboznámenie investora s úplne všetkými konečnými max. nákladmi, ktoré ho čakajú pri výstavbe bývania. Vrátane ocenenie jeho vlastných prác a všetkých prác spojených s pozemkom a oboznámenie s prevádzkovými nákladmi a nákladmi na údržbu na najbližších cca 100 rokov.
V budúcnosti ostáva len 1x údržba náterov exteriérov ( nátery interiérov už netreba obnovovať ) po časovom intervale podľa druhu náteru a agresivity prostredia, kde sa drevostavba nachádza. Záruky na vybrané strešné krytiny poskytujeme štandardne 50 rokov, aj pri pálených aj pri plechových krytinách.
Nechceme aby sa našim zákazníkom stalo to, čo sa občas stáva, že im dôjdu financie už aj v polčase výstavby, či neskôr počas výstavby pre nedostatočné informácie o všetkých nákladoch na dokončené vysnívané bývanie.

Líšime sa tým, že naša dodávka drevostavby štandardne nepozná hrubú stavbu ( môže ale byť aj taká ), pretože v dodávke materiálu na konštrukciu drevostavby z výroby sú vždy úplne všetky drevené ( a nielen drevené ) položky domu až do posledného detailu, čiže po ich zmontovaní v dome nič nechýba ( hrubá stavba môže byť ktorákoľvek fáza čiastočnej montáže z pohľadu zákazníka ) a dom je pripravený na nasťahovanie a úplne hotový bez akejkoľvek potreby čokoľvek investorom dokončievať.

Cestou dodávok "hrubých", či iných čiastočných stavieb, u mnohých konštrukcií ( u niektorých to nie je žiadny problém ), nejdeme radi ( ale dodáme ju bez problémov ), napriek ich jasnej lukratívnosti, z nasledovných dôvodov:

 • Nepovažujeme tieto dodávky za korektné voči investorom, ktorí v drvivej väčšine stavajú jedinýkrát v živote a tak s výstavbou nemajú skúsenosti, aj keď mylne veria, že by to mohli svojpomocne zvládnuť - naše stavby so životnosťou mnohých generácií bez nášho priameho vedenia stavby nezvládajú ani skúsení tesári s praxou 30 rokov - napr. každá konštrukcia steny, či technológia potrebuje svoje poznanie, my ich máme vyše 100... Naša práca nie je tesárska činnosť ale stolárska. Motorové píly pri výstavbe nepoužívame ale len zariadenia pracujúce s milimetrovou presnosťou. To isté sa týka aj všetkých sietí a rozvodov v stavbe, kde sú technológie umiestňované podľa pravidiel jednotlivých technológií a nie rutiny remeselníkov z iných, najmä murovaných stavieb.
 • Ak by stavbu realizoval svojpomocne investor, alebo "svojpomocne" s nejakými od nás nevyškolenými dodávateľmi, iste by nedodržal mnohé konštrukčné zásady aj detaily, ktoré garantujú životnosť stavby stovky rokov a tak by časom skôr či neskôr, mohla nastať situácia, že by zákazník nebol úplne spokojný pre rôzne vážne nedostatky. Nemienime riskovať z uvedeného dôvodu financie investorov a najvyšší svetový kredit našich výrobkov, stavieb, či technológií - pre výrobcu sú garantom kvality a dlhej životnosti stavieb len jej reprezentanti na území celého sveta.
 • Napriek tomu, samozrejme, je možné sa dohodnúť s investorom na participácii na výstavbe, t. z. že v prípade záujmu investora, môžeme dodať drevostavbu postavenú do fázy podľa jeho predstáv.
 • Ak si zákazník, napriek uvedenému, mieni postaviť drevostavbu úplne sám a na vlastnú zodpovednosť, vyhoviemu mu a dodáme mu len vyrobenú kompletnú drevostavbu s príslušenstvom a s kompletnou montážnou dokumentáciou. 
   

banner-conushomes-sj


Rýchly prehľad technológií stien, konštrukcií a možností drevostavieb CONUS ( pre záujemcov, ktorý nemajú dostatok času na prehliadku celých našich 3 webstránok ) pre mnohé generácie. Ani časom ich kvalita významnejšie neklesá.

Rozumný investor, vďaka jedinej investícii do výstavby svojej drevostavby od nás, už zabezpečil alebo zabezpečí pre mnohé nasledujúce generácie vynikajúce zdravé, takmer bezúdržbové bývanie s minimálnymi prevádzkovými nákladmi. Nami dodané a postavené drevostavby kopírujú aktuálnu cenu nehnuteľností. Plná spokojnosť s užívaním drevostavby CONUS v súčasnosti, aj v ďalekej budúcnosti, je výsledkom dobrého rozhodnutia súčasnej generácie.
 
Dodávame kompletnú konštrukciu stavebného objektu so všetkými obkladmi v zmysle dodacích podmienok. K našej dodávke potrebuje ( v prípade dohody nepotrebuje nič, všetko dodávame na kľúč ) zákazník len základovú platňu s komínmi, strešnú krytinu, tepelnú izoláciu strechy a spodnej podlahy, výber spodnej podlahy, odkvapový systém, požadované dlažby a obklady do mokrých priestorov a všetky inštalácie sietí. Viď Dodacie termíny a rozsah dodávky. Naše domy sú ( úplne všetky typy konštrukcií, aj sadavé ), na rozdiel od mnohých iných konkurenčných výrobkov, z dôvodu zanedbateľného alebo úplne eliminovaného sadania (systém THERMO LOG), po dokončení ihneď obývateľné.

Z celej našej základnej šírky kolekcií vyše 1 300 základných druhov drevostavieb, každá drevostavba v cca 100 typoch konštrukcií vonkajších stien ( základné fínske typy sú A, B, C, D, E a typy kanadských drevostavieb sú zvlášť v F, G a H ) od viacerých výrobcov, Vám vyrobíme takmer každý typ v nižšie uvedených kombináciách, vrátane Vašich vlastných projektov, čím je naša ponuka kompletná v oblasti výstavby najkvalitnejších drevostavieb na svete.

Ponúkame výrobky najvyššej svetovej kvality pre investorov, ktorí sú ochotní za kvalitu zaplatiť adekvátnu cenu.

Keďže ale ponúkame výrazne viac typov konštrukcií ako naša konkurencia, vrátane všetkých fínskych výrobcov, môžeme poskytnúť každú drevostavbu podľa finančných možností zákazníkov, vrátane menej solventných, prípadne mladých ľudí alebo seniorov, v mnohých variantách s rozdielom cien až do cca 40%.


Drevostavby sú štandardne bez akéhokoľvek dodatočného vonkajšieho alebo vnútorného zatepľovania na finálny obklad stien, bez vonkajších a vnútorných omietok a bez mokrých procesov. Všetky tepelné izolácie máme zabudované priamo v stenách, taktiež po montáži aj úplne všetky inštalácie. Z bežne nepoužívaných mokrých procesov je výnimkou, ale len v prípade požiadavky ( inak vôbec nie je potrebná ), dodávka betónovej dosky na medzipodlaží.
Vo fínskych drevostavbách nepoužívame žiadne OSB dosky, polystyrény a pod., len "živé" poctivé drevo a tepelné izolácie ( kamenné alebo minerálne vlny alebo najzdravšiu vlnu len z dreveného vlákna ). Konštrukcie riešené zatepľovaním z exteriéru dodávame tiež ( je ich možné riešiť samozrejme aj s lacnejším polystyrénom ) a tiež aj s akoukoľvek povrchovou úpravou tak, aby sa v prípade potreby ničím neodlišovali od murovaných stavieb, či už rodinných domov, hotelov, administratívnych budov a iných stavieb.
V prípade konečnej fasády z dreva, pri zateplení z exteriéru, môže byť potom konečné drevené laťovanie orientované aj vertikálne, nielen štandardne horizontálne alebo ich kombináciou - podľa podlaží, prípadne inak.

V kanadských drevostavbách nepoužívame tiež žiadne OSB dosky ale vysokokvalitnú preglejku a v niektorých konštrukciách používame v exteriéri Styrofoam ( modrý extrudovaný polystyrén XPS, zvyčajne pri E-paneloch už uchytený na prefabrikovanej stene zo závodu ) a v stenách vkladanú alebo striekanú tepelnú izoláciu.


A1) DOMY A DREVOSTAVBY CONUS Z NELEPENÉHO MASÍVU ( nazývané aj "zrubové" ) - steny z nelepeného masívu ( nelepený hranatý alebo kruhový trám, D-trám, DD-trám ) - rôznym konštrukciám vonkajších stien odpovedajú rôzne cenové varianty pre ten istý model drevostavby. V prípade požiadavky na čo najnižšiu cenu je vhodný nelamelový ( nelepený ) trám. Cena trámov drevostavby je potom lacnejšia o cca 20 - 50 %.


nelepene_tramy_sj


Ponúkame okolo 75 typov rozmerov nelepených a lepených lamelových trámov. Viď typy trámov CONUS II a CONUS III .

 

A2) DOMY A DREVOSTAVBY CONUS Z LEPENÉHO MASÍVU ( nazývané aj "zrubové" ) - steny z lepeného masívu ( lepený hranatý alebo kruhový trám, D-trám, DD-trám )

Pri masíve doporučujeme lepené lamelové konštrukcie, pretože kvalita týchto konštrukcií je výrazne vyššia ako nelamelových, ktoré aj pri ich najvyššej kvalite spracovania nemôžu dosiahnuť parametre lepených trámov.

lepene_tramy_sjBližšie informácie viď:

B1) DOMY A DREVOSTAVBY CONUS Z MASÍVU ( nazývané aj "zrubové" ) - steny z masívu ( hranatý alebo kruhový prierez, nelepený alebo lepený lamelový masív ) a prídavnej TEPELNEJ IZOLÁCIE vo vnútri steny z vnútornej strany ( rôzna hrúbka podľa potreby, zvyčajne cca 100 - 150 mm ) s vnútorným obkladom z dreva ( hranatý alebo polkruhový prierez ), sadrokartónu alebo prakticky z čohokoľvek: obkladačky, kameň, lícové tehly a pod. - mnohé typy konštrukcií v mnohých variantoch podľa hrúbky masívu a hrúbky tepelnej izolácie = odpovedajúce rôzne cenové varianty pre ten istý model drevostavby. Rozdiel v cene drevostavby s takmer identickými úžitkovými a tepelnotechnickými parametrami, s takmer rovnakým výzorom, z exteriéru len okrem pohľadového rozdielu hranatého alebo okrúhleho trámu a interiéru detto, prípadne sadrokartónu, môže byť až cca 40%.

Najbežnejšie rozmery - šírka x výška ( mm ):

Hodnoty koeficienta U v ďalšej tabuľke - napr. riadok 7: hranatý trám 170 mm bez prídavnej tepelnej izolácie má U = 0,62 W/m2K, s prídavnou izoláciou 100 mm0,23 W/m2K a následným vnútorným obkladom 25 mm, spolu 170 + 100 + 25 = 295 mm, má 0,22 W/m2K, pri 150 mm len 0,17 W/m2K. 170 mm izolácia zabudovaná priamo v stenách THERMO LOG ( viď ďalší bod C ) nahrádza cca 500 - 600 mm hrubú drevenú stenu
z hranolov. Viď Porovnávacie hodnoty izolácie v drevostavbách CONUS.
 
izolovane_steny-e-sj

Z uvedeného vyplýva, že každá drevená konštrukcia stien bez dodatočného zateplenia s hrúbkou masívu pod 500 - 600 mm nemôže splniť požiadavky a platné normy na trvalé bývanie. Norma udáva pre slovenské podmienky minimálny tepelný odpor pre vonkajšie steny objektu bez rozdielu účelu R = 1/U = 3, t. z. U = 0,333. Táto hodnota je R = 4 a U = 0,25 pre nízkoenergetické požiadavky. Vzhľadom na to, že vo Fínsku nie je neobvyklá teplota -40°C, naše drevostavby môžu mať bez problémov hodnoty R = 6,37 a U = 0,157, či lepšie. Pre Slovensko je plne dostatočné R = 4 a U = 0,25 a my štandardne ponúkame drevostavby pre slovenský trh s R = 4,76 a U = 0,21 pre vonkajšiu stenu a R = 7,14 a U = 0,14 pre strechu. Všetko len pri hrúbke steny cca 250 - 300 mm.

Najbežnejšou chybou pri porovnávaní cien konkurenčných drevostavieb je, okrem veľmi významných parametrov vlhkosti dreva a životnosti, zabúdanie porovnávania hodnoty koeficientov R alebo U stien medzi nimi. Konštrukcia drevostavby môže byť o 40%, či viac lacnejšia, pri menej kvalitnom R, či U. Dodávame množstvo typov konštrukcií stien a aj tu ( neberúc do úvahy rôzne hrúbky stien, aj násobné, toho istého druhu konštrukcie ) dokážeme pri dodržaní rovnakých hodnôt R, či U, teda bez výraznejšieho poklesu kvality, vyrobiť a dodať drevostavbu tiež až o 20-40% lacnejšie. Pri nedostatočných nízkych hodnotách R, či U, by bola cena výrazne nižšia. Takto sa potom porovnávajú často, prax bohužiaľ potvrdzuje že drvivou väčšinou, medzi sebou neporovnateľné drevostavby len podľa ponukovej ceny drevostavby.
Trám Izolácia (mm)          
mm 0 50 70 100 125 150
HH 70 1,28 0,47 0,36 0,29 0,24 0,21
HH 95 1,01 0,43 0,33 0,27 0,23 0,20
HH 120 0,83 0,39 0,31 0,26 0,22 0,19
HH 145 0,71 0,36 0,29 0,24 0,21 0,18
HH 170 0,62 0,34 0,27 0,23 0,20 0,18
HH 195 0,55 0,31 0,26 0,22 0,19 0,17
HH 220 0,49 0,30 0,25 0,21 0,18 0,16
ø 130 0,89 0,40 0,32 0,26 0,22 0,19
ø 150 0,79 0,38 0,30 0,25 0,22 0,19
ø 170 0,71 0,36 0,29 0,24 0,21 0,18
ø 190 0,64 0,34 0,28 0,23 0,20 0,18
ø 210 0,59 0,33 0,27 0,23 0,20 0,17
ø 230 0,54 0,31 0,26 0,22 0,19 0,17

Tepelná izolácia je používaná štandardná minerálna alebo kamenná vlna, značiek ISOVER alebo ROCKWOOL. Komu sa nezdá takáto izolácia dostatočne ekologická alebo si praje mať úplne ekologickú, tomu ponúkame už štandardne, a aj ju doporučujeme, tepelnú izoláciu z dreveného vlákna ( fínsku VITAL alebo nemeckú STEICO alebo švajčiarsku PAVATEX a pod. ). VITAL vyzerá ako buničina alebo vata, je čisto biela ( vlákno sa používa v detských plienkach ) a je vyvinutá v meste Kemi. STEICO a PAVATEX majú farbu dreva. Okrem toho je možné použiť v našich stavbách aj iné izolácie na želanie, napr. konope a pod. alebo rôzne fúkané izolácie, či už na báze minerálnych vĺn, kamenných vĺn alebo papiera.

Dodacie termíny domov CONUS z masívu ( lepeného lamelového alebo nelepeného ) sú od 8 týždňov. Priemerne 8 - 12 týždňov.


B2) DOMY A DREVOSTAVBY CONUS Z MASÍVU ( nazývané aj "zrubové" ) - steny z masívu ( hranatý alebo kruhový prierez, nelepený alebo lepený lamelový masív ) a prídavnej TEPELNEJ IZOLÁCIE vo vnútri steny z vonkajšej strany ( rôzna hrúbka podľa potreby, zvyčajne cca 100 - 150 mm ) vonkajším obkladom z dreva ( hranatý alebo polkruhový prierez ) alebo prakticky z čohokoľvek: obkladačky, kameň, lícové tehly a pod.

Finálny dizajn domu - obklady môžu byť orientované aj vertikálne, nielen štandardne horizontálne alebo ich kombináciou - podľa podlaží a podobne.

honkakartano-ext.zateplenie-sj

pallas124a-1 tukaani245 kilpi191
štandardný horizontálny dizajn vertikálny dizajn kombinovaný dizajn

 


C) DOMY A DREVOSTAVBY CONUS Z THERMO LOGU ( termopanelov ) - steny THERMO LOG: hranatý alebo polkruhový prierez vonkajšieho obkladu z dreva, s prídavnou tepelnou izoláciou ( rôzna hrúbka podľa potreby: 100, 120, 170, 200 a 250 mm, štandardne 170 mm ) s vnútorným obkladom z dreva ( hranatý alebo polkruhový prierez ), sadrokartónu alebo prakticky z čohokoľvek: obkladačky, kameň, lícové tehly a pod. Vnútorný obklad z dreva sa už montuje v závode ( výnimočne na mieste výstavby ale sadrokartón montujeme častejšie na stavbe). Tiež vonkajší obklad, ak je z dreva, sa už montuje v závode a ak si vyberiete farbu, tak sa montujú už obklady s 2 nátermi ( konečná úprava ) alebo častejšie len s 1.náterom. Ponúkame viacero základných typov konštrukcií od 1 výrobcu v ďalších mnohých variantoch podľa hrúbky tepelnej izolácie = odpovedajúce rôzne cenové varianty.

Tepelná izolácia hrúbky 170 mm ( prípadne viac alebo menej ) je zabudovaná priamo v stenách už vo výrobnom závode, kde sú kompletne zmontované dielce všetkých vonkajších stien, vrátane štítových stien a zabudovania všetkých okien a všetkých presných otvorov na dvere. Tento systém výrazne eliminuje možné chyby pri stavbe a skvalitňuje a zrýchľuje celý proces výstavby. Pri konečnej hrúbky steny len 258 mm dosahujeme špičkové svetové parametre U = 0,21 a len pri 331 mm U = 0,157:

U = 0,21 W/m2K ( R = 4,76 m2K/W ) štandardne pre vonkajšiu stenu pri Thermo logu s hrúbkou tepelnej izolácie 170 mm.

U = 0,17 W/m2K ( R = 5,88 m2K/W ) pre vonk. stenu pri Thermo logu s hr. tepelnej izolácie 220 mm = 170 mm + 45 mm rozšírenie ( z vnútra Thermo logu ) s prídavnou izoláciou 50 mm.

U = 0,157 W/m2K ( R = 6,37 m2K/W ) pre vonk. stenu pri Thermo logu s hr. tepelnej izolácie 250 mm = 198 mm + 45 mm rozšírenie ( z vnútra Thermo logu ) s prídavnou izoláciou 50 mm.

Len pri hrúbke tepelnej izolácie 120 mm už dosahujeme U = 0,26 W/m2K ( R = 3,85 m2K/W ), čo je hranica nízkoenergetických domov U = 0,25 W/m2K ( R = 4,00 m2K/W ).

Drevostavby tejto konštrukcie nesadajú vôbec. Stenová konštrukcia: vonkajší obklad - drevený panel, napr. 25 mm, vetracia štrbina, zavetrovacie dosky, tepelná izolácia 170 mm, drevený skelet, parozábrana a vnútorný plášť - drevený panel, napr. obklad hrúbky 25 mm, alebo sádrokartón hrúbky 13 mm, či ich kombinácia, podľa požiadavky, viď Stenová konštrukcia THERMO LOG od CONUSu

Celkový vzhľad domu, okrem farebného riešenia, si vyberá zákazníka na základe vybraného typu preplátovania rohov drevostavby, viď Možnosti preplátovania rohov drevostavieb CONUS.

Výstavba na mieste potom prebieha nasledovne:

thermo_log-e-sj

Takýto objekt z THERMO LOG stien sa vyrába vo výrobnom závode už od 14 do 26 týždňov. Za ten čas je kompletne pripravená stavba, vrátane stavebných konaní. Výstavba na mieste je potom o niečo rýchlejšia ako pri stavbe z jednotlivých trámov. Tento typ konštrukcie je veľmi úspešný, vyhľadávaný, napriek vyššej cene o cca 10-20% oproti masívu a cca rovnakej cene s lamelovými masívmi a má už vyše 50-ročnú odskúšanú históriu v najtvrdších fínskych podmienkach.

Tu si môžete pozrieť  videá - ako sa stavajú rôzne konštrukcie drevostavieb CONUS.

Najväčšie prednosti konštrukcie THERMO LOG ( aj na slovenskom a českom trhu ju ponúka len CONUS Group ) - oproti všetkým konštrukciám z masívu, ktoré sú vyššie uvedené konštrukcie A) a B), často nazývané aj "zruby" a sú najviac ponúkané na trhu, sú:

 • v kombinácii s tepelnou izoláciou z dreveného vlákna ( VITAL a pod. ) je ocenené alergikmi a astmatikmi, viď tu a nižšie. Izolácie z dreveného vlákna majú o. i. nasledujúce vlastnosti:
  • zabezpečujú, že steny konštrukcie dýchajú
  • sú úplne ekologické
  • zabezpečujú v drevostavbe výbornú zdravú vnútornú klímu
  • klíma v našich drevostavbách je zatiaľ ako jediná zo všetkých druhov stavieb vhodná, doporučovaná, certifikovaná aj pre alergikov a astmatikov Asociáciou pre alergie a astmu 
 • ako jediná konštrukcia drevostavieb vôbec nesadá
 • konštrukcia je pevnejšia ako vyššie uvedené konštrukcie A) a B)
 • po mnohých desaťročiach vykazuje najmä zvonku násobne omnoho menšie praskliny na ktoromkoľvek mieste z dôvodu menšieho masívu dreva a tak má vyššiu životnosť s menšími nárokmi na údržbu, t. z. že dom nestráca svoju hodnotu dlhšie obdobie a preto je veľmi vyhľadávaná
 • montovaním celých stien v závode podľa dĺžky stien od 0,6 m do 6,5 m, vrátane zabudovania kompletných okien a presných otvorov na dvere, prípadne vrátane prvého alebo konečného vonkajšieho náteru drevostavby, sa výrazne eliminujú možné chyby, ktoré môžu vzniknúť pri montáži a nátere na stavbe. Tento problém je ešte vypuklejší, ak je stavba budovaná svojpomocne, prípadne nami nevyškolenými aj mnohoročne skúsenými remeselníkmi.
 • exteriér je možné natrieť, na rozdiel od vyššie uvedených konštrukcií A) a B) aj nátermi, ktoré nedýchajú, t. z. že v prípade záujmu nie je pohľadovo zrejmé, že ide o drevostavbu a tak môže takýto objekt stáť kdekoľvek v mestskej zástavbe a pod. a tak sú domy aj v prípade vonkajšej steny z dreva úplne rovnocenné, aj pohľadovo, murovaným
 • prvý alebo aj konečný vysoko kvalitný náter exteriéru domu je možné previesť priamo vo výrobnom závode na linke. Panely sú všade dôkladne natreté. Keď panely po nátere v automatickej linke za pár minút vyschnú v sušiacej linke, nie je viditeľné žiadne nenatreté drevo. Náklady sú nižšie ako pri natieraní na stavenisku a na stavenisku nie je možné dosiahnuť takú kvalitu. Keďže nie je viditeľné žiadne nenatreté drevo, nemôže sa stať ako pri neodbornom natretí na stavenisku počas nesprávnej teploty, že po „stiahnutí“ dosiek poklesom teploty ostanú „svietiť“ pásy šírky až do cca 2 mm na každej doske vonkajšieho panelu po obvode celého domu. Potom je nutné náter celého domu opakovať.
 • vonkajší a vnútorný plášť domu - exteriér aj interiér - konečné obklady stien nemusia byť z najvyhľadávanejšieho dreva ale môžu byť takmer z akéhokoľvek materiálu, napr. z kameňa, viď nasledujúci obrázok našej drevostavby z Thermo logu, postavenej v Grécku, rôzneho fasádneho kameňa, rôznych lícových tehál ( tzv. klinkerit, brickhouse a pod. ), omietky a iných ľubovoľných obkladov.
 • ďalšie stavebné benefity nájdete tu

Dodacie termíny domov CONUS z Thermo logu sú od 14 týždňov. Priemerne 14 - 26 týždňov.
 

Získali sme veľmi významné ocenenie zo zdravotného hľadiska pre drevostavby CONUS - Lapponia stavané z konštrukcie steny THERMO LOG s použitím novej tepelnej izolácie dreveného vlákna ( VITAL a pod.).

Od 1.mája 2011 môžeme ako prvá a jediná stavebná a výrobná spoločnosť stavebných konštrukcií používať logo Asociácie pre alergie a astmu a zároveň môžu naše výrobky používať Alergický štítok.

Ocenenie - certifikát - Alergický štítok sme získali vo Fínsku ako jediná stavebná spoločnosť z úplne všetkých typov stavieb na trhu ( murovaná, drevená, montovaná a pod. ) od Fínskej Federácie pre alergie a astmu. Fínsko je popritom svetove známe s drevostavbami veľmi príjemnými a zdravými pre bývanie a množstvami výrobných spoločností. Drevospracujúci priemysel je číslo 1 vo Fínsku.

Konštrukcia THERMO LOG bola ocenená ako zdraviu veľmi prospešná a doporučená pre bývanie pre ľudí postihnutých rôznymi, aj veľmi vážnymi, dýchacími problémami.

LogoCertifikatAAASJ

D) HYBRIDNÉ DOMY A HYBRIDNÉ DREVOSTAVBY CONUS - kombinácia B) a C), kde je čelná stena drevostavby pri úplne celých presklených stenách kombinovaná z dreveného skeletu z masívnych trámov podľa B) s veľkoplošnými oknami alebo sklenými stenami a ostatné steny drevostavby sú podľa C) z THERMO LOGu - touto kombináciou je umožnené využiť zo všetkých konštrukcií stien najlepšie vlastnosti, viď nasledujúce obrázky. Aplikujeme v nich v prípade záujmu aj tieto novinky:

 • výška miestnosti 2 800 mm zlepšuje priestrannosť či vzdušnosť, rastom veľkostí okien rastie pocit väčšieho priestoru
 • dvere majú výšku až 2 300 mm - ľudia sú dnes vyšší, prejdú cez ne bez problémov aj za 100 rokov - naše drevostavby majú životnosť stáročia - a okná aj dvere sú v rovnakej výške v stenách
 • nové drevené UTV panely 28 x 218 mm ( 9" )
 • lepené panely 28 x 277 mm, so zušľachteným dizajnom zabraňujúcim vnikaniu vody do panelov
   
TFH1doWebu-Huvila1 TFH2doWebu-3D_21 TFH3doWebu-Hls1 TFH4doWebu-3D_optio1
TFH5doWebu-beige1 TFH6doWebu-Vesikallio1 TFH7doWebu-LHpickalaEagle6 TFH8doWebu-LR_11731

 

E) CLT DOMY A CLT DREVOSTAVBY CONUS - steny z CLT ( cross laminated timber = priečne lepené lamelové trámy ), prípadne kombinované
s dreveným skeletom z masívnych trámov podľa B)
alebo kombinované s THERMO LOGom podľa C).
Steny z CLT a aj iné prvky stien sú, tak ako pri Thermo logu, vyrobené celé v závode ako prefabrikované lamelové trámové steny s otvormi na okná a dvere. Stavby z nich majú obrovské možnosti - je možné z nich stavať, okrem rodinných domov, aj veľké a neuveriteľne vysoké budovy.

 

CLT1zmenseny CLT2zmenseny CLT5 clt-8p

 


Video - ako sa stavia z CLT drevostavba CONUS

Našimi používanými konštrukciami a našou prácou sme dosiahli pre zákazníkov to, čo sami hovoria, že  dokážeme robiť ich domovy lepšie a zdravšie ako si ich predstavovali, či ako v to vôbec mohli dúfať. Drevostavby výborne zodpovedajú súčasným aj budúcim výzvam z pohľadu zvyšovania cien energií, priestrannosti či vzdušnosti domu, výške miestností, zdravej klíme, životnosti atď.

Domy CONUS sú neustále vyvíjané tak, aby mali stále menšiu uhlíkovú stopu.


F) KANADSKÉ DREVODOMY a DREVOSTAVBY CONUS - NELSON - materiál fasády drevostavieb je ľubovoľný: drevo, kameň, omietka alebo akékoľvek iné obklady. Konštrukcie sú vhodné aj na dostavbu alebo výstavbu svojpomocou - možnosť zakúpenia Kompletného balíčka alebo len Základného balíčka.

jaela-nh-fp7 aaron-nh-fp46 glenda-e-nh-fp111


G) KANADSKÉ DREVODOMY a DREVOSTAVBY CONUS - LINWOOD - materiál fasády drevostavieb je najmä drevo - exkluzívne materiály a riešenia.
 

denver-lh pointgrey-lh avalon2-lh


H) KANADSKÉ DREVODOMY a DREVOSTAVBY CONUS - PIONEER - najúchvatnejšie drevostavby z guľatiny na svete.

shastinazmensena-plh medena-hora395-plh grantpass-oregon1306-plh
 
banner-conushomes-sj
 
Obvyklá dodacia lehota drevostavieb CONUS je z Fínska 8 - 10 týždňov od uzatvorenia kontraktu. Pri stavbách, pri ktorých sú zmontované vo výrobnom závode kompletné celé steny vrátane okien ( konštrukcia stien so systémom z termopanelov ), je obvyklá dodacia lehota 14 - 26 týždňov.

Čas montáže drevenej kompletnej konštrukcie na pripravenú plochu je cca 8 - 10 hodín/1 m2, s narastajúcou veľkosťou, počtom podlaží, svahovitosťou a pod., narastá aj čas.

Vnútorné inštalácie sú závislé od veľkosti a zložitosti domu, ako aj od požiadaviek zákazníka.

Staviame na kľúč a doba výstavby celého objektu, porovnateľného s našimi bežnými priemernými rodinnými domami, na pripravenú plochu sa pohybuje len okolo 3 - 4 mesiacov, čím sa výrazne šetrí Váš čas, Vaše finančné prostriedky a Vaše zdravie. Umožňuje rýchle nasťahovanie do krásneho zdravého nového domu voňajúceho prírodou.

Drevodom alebo drevostavby postavíme na kľúč, prípadne si ho môžete postaviť sami a pri jeho stavbe Vám môžeme asistovať. Ak máte svoju stavebnú spoločnosť a chcete aby Vám objekt postavila ona, môžeme ho vyrobiť a dodať tejto stavebnej spoločnosti, ktorá Vám ho potom môže postaviť a ktorej môžeme pri stavbe asistovať. Drevostavby dodávame aj stavebným spoločnostiam, ktoré chcú drevostavby postaviť vlastným zákazníkom.

Rozsah dodávky vychádza zo štandardných dodacích podmienok a niekoľkostranového zoznamu špecifikácie jednotlivých položiek. Výber jednotlivých položiek zákazníkom sa zisťuje najskôr plánovacou informáciou a potom odsúhlasením kompletného obsahu dodávky po jednotlivých položkách. Iný rozsah, ale podobný, je pre objekty na trvalé bývanie a iný pre rekreačné, či iné typy objektov.

Dodávka z Fínska, dovezená zvyčajne 1-2 kamiónmi, obsahuje kompletnú drevenú konštrukciu objektu ( viď obrázok, ktorý obsahuje ako príklad typ konštrukcie z termopanelov u typu Pinea ), všetky vnútorné a vonkajšie obklady ( okrem obkladov v mokrých priestoroch, kde pôjdu obkladačky a dlažby ), izolácie vonkajších, prípadne vnútorných stien, podlahy, okná, dvere, terasy, zábradlia, schodištia, saunu, komplet strechu ( okrem strešnej krytiny, tepelnej izolácie strechy ), všetky spojovacie materiály a kovania.

V bežnom obsahu dodávky nie sú, ale môžu byť, v podstate len strešná krytina, izolácie strechy a spodnej podlahy, spodná podlaha, ak nebola vybratá, dažďové žľaby a zvody. Pre strešnú krytinu sa zákazník rozhoduje pred dodávkou objektu, pretože kompletná strecha aj s latami na rozostup uchytenia strešnej krytiny je v obsahu dodávky. Strešnú krytinu, zostávajúce izolácie a dažďové žľaby a zvody dodávame od fínskych a slovenských partnerov, prípadne iných, pôsobiacich na slovenskom trhu.

Stavba sa stavia na pripravenú základovú dosku, ktorá podľa výberu zákazníka obsahuje suterén alebo nie. Tú si môžete pripraviť sami v dohodnutej kvalite a veľkosti alebo vám ju zrealizujeme ako súčasť dodávky na kľúč. Vzhľadom na dnešné vysoké náklady na vybudovanie suterénu v porovnaní
s cenou celej drevostavby, doporučujeme v prípade, že suterén sa neplánuje využívať priamo na bývanie ale len na skladovanie, garáž a pod. ( a dostatočnej veľkosti pozemku ), radšej riešiť uvedené priestory výstavbou samostatnej drevostavby ( napr. garáže alebo skladu ) alebo spojenej s domom.


Súčasťou dodávky je kompletná výrobná projektová dokumentácia celej konštrukcie objektu a montážne plány. Projekty inštalácií: kanalizácia, elektro, voda, kúrenie, plyn, zdravotechnika sú upravené na naše normy a sú súčasťou dodávky vrátane dokumentácie pre stavebné povolenie a jeho výbere technológií pred uzatvorením zmluvy o dodávke objektu, vrátane všetkých potrebných geodetických prác.

Taktiež môže byť súčasťou dodávky aj vybavenosť zariadeniami ( kuchyňa, biela a čierna technika, elektrospotrebiče ), vrátane veľmi elegantného a dokonale remeselne spracovaného masívneho nábytku a iných doplnkov.

Štandardnou súčasťou väčšiny domov je aj sauna, ktorú si investor nemusí priať a v tom prípade samozrejme nebude dodaná.

Dodávka komína alebo komínov je podľa výberu technológie vykurovania a vetrania, vrátane krbov a krbových vložiek podľa výberu z našej širokej ponuky.

Stavba na kľúč obsahuje aj všetky ostatné položky stavby a ich cena sa odvíja podľa dohody s investorom a kvality namontovaných technológií, kde uprednostňujeme materiály a riešenia, ktoré najviac pozitívne ovplyvňujú budúce prevádzkovanie nehnuteľností s najmenšími nákladmi na energie
pri najvyššom štandarde bývania - ich optimalizáciou.

Domy v Škandinávii a Fínsku majú až 3x menšiu spotrebu energií ako domy na Slovensku, či v Českej republike.