banner-conushomes-sj

 

     
STENOVÁ KONŠTRUKCIA CONUS Z TERMOPANELOV ( z THERMO LOGu )    
     

Napriek vzhľadu tradičného drevodomu sú domy CONUS z termopanelov budované z dlhých prefabrikovaných celostenových dielcov až do dĺžky 6,5 m. Stenové termopanelové dielce a rohové spoje umožňujú domu dokonalý masívny vzhľad. Stenová konštrukcia z termopanelov je teplé a stabilné riešenie.

Kontrola kvality je v zhode s VTT:
VTT - Technické výskumné centrum Fínska - robí kontrolu kvality. Toto je garanciou najvyššej kvality výrobkov. Tepelná konštrukcia našich domov z termopanelovej konštrukcie bola úradne schválená Fínskym Ministerstvom životného prostredia.

Prvotriedna konštrukcia domov CONUS zo stien z konštrukcií z termopanelov:

1. Masívny drevený rohový spoj
2. Vonkajší plášť, drevený panel
3. Vetracia štrbina
4. Záveterné dosky
5. Tepelná izolácia: štandardne 170 mm minerálna vlna ISOVER alebo kamenná vlna ROCKWOOL
    alebo fínska vlna z dreveného vlákna VITAL alebo nemecká STEICO alebo švajčiarska PAVATEX
6. Drevený skelet
7. Parozábrana
8. Vnútorný plášť, drevené panely alebo sadrokartónové dosky alebo prakticky z čohokoľvek: obkladačky,
    kameň, lícové tehly a pod.

Tepelná izolácia býva podľa potreby v hrúbkach 100, 120, 170, 200 a 250 mm. Izolácia, rovnako ako okná, sú v domoch s konštrukciou z termopanelov starostlivo vmontované najmodernejším výrobným vybavením, v teplých a suchých podmienkach. Táto metóda je oveľa efektívnejšia ako montáž na stavbe a takto garantuje kvalitu izolácie celého domu. Izolácia je na presnú mieru narezaná strojom. Tým je zabezpečené, že izolácia prepustí dostatok vzduchu. Na rozdiel od tradičných drevodomov sú okná v domoch s konštrukciou z termopanelov vopred namontované vo výrobnom závode. Hotové stenové celky sú pre prepravu chránené zosilnenou papierovou konštrukciou a dodané na stavbu. Prefabrikované stenové celky sú ľahko a rýchlo postavené.

Vital je možné použiť aj pri drevostavbách z masívu.