banner-conushomes-sj

Spoločnosť Lapponia získala veľmi významné ocenenie zo zdravotného hľadiska pre drevostavby vyrábané a stavané z konštrukcie steny z termopanelov ( z THERMO LOGu ) s použitím novej tepelnej izolácie z dreveného vlákna ( VITAL a pod. ).

Preto môže od 1.mája 2011 ako prvá a jediná stavebná a výrobná spoločnosť zo všetkých typov stavebných konštrukcií používať logo Asociácie pre alergie a astmu a zároveň môže používať Alergický štítokFínsko je popritom svetove známe s drevostavbami veľmi príjemnými a zdravými pre bývanie a množstvami výrobných spoločností. Drevospracujúci priemysel je číslo 1 vo Fínsku.
 
 
AllergiJaAstmaliitto
 
   Asociácia pre alergie a astmu

Konštrukcia termopanelov bola ocenená ako zdraviu veľmi prospešná a doporučená pre bývanie pre ľudí postihnutých rôznymi, aj veľmi vážnymi, dýchacími problémami.

LogoCertifikatAAASJ

 
Alergický štítok


Tepelnú izoláciu z dreveného vlákna už štandardne montujeme vo výrobnom závode v prípade záujmu zákazníka priamo do stien termopanelov. VITAL bol vyvinutý priamo v meste Kemi v spolupráci s miestnou univerzitou. VITAL je výborná tepelná izolácia, úplne biela, veľmi príjemná na dotyk a pre ľudskú pokožku. Vyzerá ako buničina alebo vata, ktorú všetci dobre poznáme pri použití v domácnosti a v medicíne. Je dodávaná v doskách alebo baloch ako iná známa tepelná izolácia ako napr. Rockwool, Isover a pod.

Fínska federácia pre alergiu a astmu potvrdila týmto ocenením, že vynikajúcim životným prostredím dávno známe naše drevostavby vyrábané výhradne len z červenej polárnej borovice alebo severského smreku, sa stali zdravotne najkvalitnejším známym obytným prostredím nielen pre zdravých ľudí ale aj pre ľudí menej, či významne postihnutých problémami s rôznymi alergiami, dýchaním, astmou, chronickou obštrukčnou chorobou pľúc ( CHOCHP ) a pod. 

To, že nemalé prostriedky investované do vývoja zdravého bývania v našich výrobných závodoch sú odôvodnené a našťastie aj s vynikajúcimi výsledkami úsilia našich spolupracovníkov, potvrdzuje potrebnosť týchto výrobkov na trhu bývania a na stavebnom trhu.

Podľa údajov Global Initiative of Asthma len v Európe existuje viac ako 100 miliónov ľudí ( vo svete až okolo 300 miliónov ) všetkých etnických skupín, socio-ekonomických úrovní a vekových kategórií s takýmito dýchacími zdravotnými problémami. V 10-ročnej perspektíve sa predpokladá na Slovensku aj v celosvetovom meradle výskyt alergie u každého druhého človeka. To posúva toto ochorenie do skupiny 3 najzávažnejších - spolu s kardiovaskulárnymi a onkologickými chorobami. Priedušková astma trápi až 10% ľudí. A Igor Paluga, lekár z pneumo-imunoalergologickej ambulancie uvádza, že podľa slov slovenského odborníka v oblasti alergológie a imunológie Petra Pružinca bude v priebehu 30 rokov trpieť nejakým typom alergie až 90 % populácie. ( Zdroj: Lekárske listy, 22.5.2008 )

A keďže je alergia dedičná podľa odhadov až v 70% prípadov, má nemalý význam životnosť našich domov počas mnohých generácií, či stáročí, nielen pre takéto rodiny. A to len za jednorazovú investíciu jednej generácie, ktorá myslí aj na svoje deti a ďalšie generácie. Táto vlastnosť sa zdá nepodstatná vzhľadom na vek jedinca ale pri uvedenom pohľade naberá úplne iný - závažný význam, keďže naše drevostavby majú životnosť stoviek rokov a sú teda veľkou výhrou aj pre nasledujúce generácie.

Keďže dodávame naše výrobky do celého sveta, ťažko si vôbec predstaviť význam, dosah a potrebu takýchto drevostavieb na bývanie, rekreáciu, oddych alebo objektov určených na prácu.

Nielen na základe uvedeného ocenenia, ktorého už budeme navždy držiteľmi ako prví, veríme, že vyrábame, dodávame a staviame z celosvetového hľadiska najkvalitnejšie a najzdravšie bývanie a že patríme medzi popredné svetové firmy v tejto oblasti.