cervenapolarnaborovica siskaziva lesfinsko obr.nuovo_onas


fínska borovica, smrek, kanadský céder ► conus ( latinsky ) = šiška ( slovensky ) = cone ( anglicky ) = der Zapfen ( nemecky ) =
cône ( francúzsky ) = szyszka ( poľsky ) ► fínske borovice, smreky, kanadské cédre ► drevostavby

"Čo bolo skôr? Borovica, smrek, céder alebo šiška?"

Milí priatelia,
 
som veľmi rád, že sa Vám v záľahách informácií na internete, či už cielene alebo náhodou, podarilo dostať na našu stránku. Pokúsime sa Vám za to odvďačiť serióznymi, odbornými a najmä nezvyklým množstvom technických informácií. Poskytnú Vám podľa Vašej chuti buď rýchly alebo hĺbkový prehľad v oblasti fínskych a kanadských drevostavieb, ktoré sú najkvalitnejšie na svete, a s nimi spojených služieb v celej šírke bývania až po mobilné kotolne, energetické centrály a priemyselné tepelné zdroje. Ako vlastník drevostavby z našich výrobných závodov sa môžete stať členom neformálnej veľmi spokojnej skupiny našich zákazníkov, Klubu priateľov fínskych drevostavieb a Klubu priateľov kanadských drevostavieb, ktorých založenie mi sami navrhli. 

Dovoľujem si Vám preto touto cestou ponúknuť naše služby, ktoré ponúkame v oblasti bývania, od roku 1990, keď bola založená naša prvá nezávislá spoločnosť Ing. Jaroslav Šiška - CONUS, ktorá má od svojho vzniku chránenú obchodnú značku CONUS doma i v zahraničí. Svoju nezávislosť si udržala dodnes.

Od začiatku sme sa zaoberali obchodom, službami v oblasti údržby nehnuteľností, tepelných zdrojov a ich rozvodov a postupne sme doplnili služby spojené so správou nehnuteľností a realitnou činnosťou. V súčasnosti je to najmä inžinierska činnosť, stavebná činnosť, realitná činnosť a výroba a prenájom mobilných kotolní a energetických centrál.

Dodávame a staviame precízne technologicky spracované, s vynikajúcim remeselným prevedením, overené luxusné drevodomy a drevostavby CONUS I - IV z Fínska a z Kanady - od trópov až za polárny kruh sú vyhľadávanou špičkovou svetovou kvalitou nielen v oblasti celoročného bývania. Bývanie v našich domoch je dokonalý pôžitok, ktorý je navyše ochutený veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi v porovnaní s inými stavbami. Ponúkame Vám dodávky krásnych drevodomov a iných drevených, aj podnikateľských, objektov z veľmi odolnej červenej arktickej borovice, červeného cédru a zo severského smreku so stálou kvalitou so životnosťou stoviek rokov a nádherné užívanie si bývania v týchto ušľachtilých priestoroch.

Šiška na hornom obrázku so svojimi semenami červenej arktickej borovice je našim základným stavebným "kameňom", z ktorého vyrastajú cca 70 - 150 rokov červené arktické borovice, červené cédry a severské smreky, z ktorých dodávame nádherné bývanie pre Vás. Používame mnohé overené najkvalitnejšie konštrukcie drevostavieb na svete = najširšia ponuka, každá v najvyššej kvalite. Staviame z klasického nelepeného alebo lepeného lamelového masívu z jednotlivých trámov na stavenisku; systémom Thermo log, keď sú celé steny, vrátane zabudovaných okien a pripravených dverí, zmontované vo výrobnom závode; z najkvalitnejšej preglejky; z CLT - z priečne lepených lamelových trámov, z ktorých je možné postaviť takmer neobmedzene veľký objekt z dreva; a z kombinácie všetkých systémov, a aj vrátane všetkých materiálov ako sú sadrokartóny, omietky, akékoľvek obklady stien - v exteriéroch aj interiéroch. Podľa toho, komu je čo najbližšie.

Drevodomy a drevostavby CONUS I - IV nájdete kliknutím na obrázky na ľavej strane tejto stránky.

Ak Vás doteraz ani nenapadlo bývať celoročne v takomto dome alebo objekte, neváhajte, preverte si naše informácie, pomôžeme sa Vám zorientovať v tejto oblasti a určite dokážeme spoločnými silami zrealizovať Vašu predstavu. Budete milo prekvapení. Štandardne hravo prekračujeme u nás v súčasnosti vyhľadávané parametre nízkoenergetických domov. V prípade, ak sa stretnete s kritikou drevostavieb, nedajte sa odradiť, sú tak ako čokoľvek iné - neuveriteľne rozdielne a mnohokrát okrem dreva, aj to rôzneho, nemajú takmer nič iné spoločné - v našich drevodomoch či drevostavbách určite nebýva ani jeden kritik, ak by mal možnosť takéto bývanie vyskúšať, už by ním iste nebol.

Vyrábame, predávame a prenajímame mobilné kotolne a energetické centrály, ktoré už viacerým pomohli vyriešiť veľmi naliehavé problémy. Budujeme tepelné zdroje, alternatívne zdroje energie, inžinierske siete, inštalácie a obchodujeme s príslušným tovarom. Spolupracujeme s domácimi i zahraničnými dodávateľmi. Informácie o týchto a iných našich službách, nájdete tu.

Po dohode dokážeme zabezpečiť a vykonávať správu priemyselných, či obchodných nehnuteľností, služby spojené s vedením účtovníctva a činnosťou účtovných a ekonomických poradcov.

Od nášho vzniku je našim cieľom, v zmysle našej vízie "Teplo pre každého !"  a vízie našich fínskych priateľov "100 rokov lásky"  poskytnúť Vám teplo aj vo vzťahoch dodávateľ-odberateľ, súčasnú radosť z výstavby a pohodu bývania do konca života nielen Vás ale aj mnohých Vašich ďalších generácií. Je to naozaj možné pri kvalitných službách v oblasti bývania a prevádzkovania nehnuteľností a pri výberových dodávkach moderných technológií ( vôbec nemusia byť oveľa drahšie ), ktoré nielen spĺňajú súčasné najnovšie trendy ale ich perspektívne svojou životnosťou dlhodobo udržia s čo najvyššou možnou mierou úspor, v súlade a harmónii s rešpektovaním životného prostredia.


Prajem Vám príjemný deň a dobré rozhodovanie, ktoré pri voľbe budúceho domova môže významne ovplyvniť Vaše zdravie, celý Váš budúci život a zdravie a život mnohých Vašich ďalších generácií.

Jaroslav Šiška
konateľ