banner-conushomes-sj

 


Pohodlne pripravený domov z Laponských lesov – ako je budovaný dom z termopanelov - drevostavba CONUS.

       
    V dokumentárnom videu ukázala národná televízia v Nemecku v apríli 2007 ako si môžete nasledovne vybudovať rodinný dom svojich snov. Video, ktoré je celé dlhé asi 20 minút, bolo filmované v lesoch
v Laponsku, vo výrobnom závode kde sa vyrábajú pre CONUS Group domy CONUS vo Fínsku a
u klienta na mieste výstavby v Nemecku. Fínske domy z termopanelov sú špeciálne známe pre svoju kvalitu a hrejivú štruktúru na veľmi konkurenčnom nemeckom trhu.
       

 

 

Prehliadka modernej 2-podlažnej drevostavby Pickala Eagle postavenej z termopanelov na pilieroch v skalnatom teréne asi 30 km od Helsínk.

         
  PickalaEagle21

PickalaEagle5

    Ukážka drevostavby a jej možnosti využitia pri výstavbe na veľmi ťažko využiteľnom  priestore
v meste Pickala – raji dovolenkárov a golfistov pri mori.

Je ladená pre ľudí, ktorí uprednostňujú v interiéri maximum svetla, symbiózu dreva a iných materiálov - zdanlivo ťažšie kombinovateľných materiálov s drevom ako sadrokartón, sklo a kov - s výsledkom veľmi decentnej kombinácie a takmer úplne bieleho interiéru bez ohľadu na použité materiály.
V exteriéroch sú ako protiváha použité na nátery vonkajších stien aj čierne farby, ktoré si veľmi nevedia investori predstaviť, kým ich nevidia. Takto sa používajú v iných stavbách, v exteriéroch aj interiéroch, aj napr. nátery tmavomodré, tmavozelené, bordové a pod., v úplne celej škále odtieňov farieb.
Dom má krásne veľké terasy s presklenými zábradliami a množstvo veľkých francúzskych okien.

Takéto bývanie je skvelým miestom na prácu a odpočinok v čistej prírode alebo aj v meste. Má úplne všetko z toho čo potrebujete po celý rok, alebo aj viac, čo bývanie, či rekreačné zariadenie má obsahovať.

 
Prehliadka výstavby drevostavby z termopanelov v neprístupnom hornatom teréne pri jazere za pomoci malého vrtuľníka.

 

LHmontazVrtulnik1

   
    Text k videu:

"100 rokov lásky"

Dom z termopanelov je veľmi ekologický a šetrný k životnému prostrediu.
Montáž skeletu domu malým vrtuľníkom na vrchu súostrovia.

Celé steny domu sú dovážané člnom na pozemok na malú pláž pri vode.

Vďaka konštrukcii termopanelov charakter ostrovu zostáva prakticky nedotknutý. Nie sú potrebné žiadne kamióny alebo akékoľvek iné stroje.

Steny domu rastú rýchlo a ľahko dovozom z pláže na stavenisko a zabudovaním priamo zo vzduchu do skeletu domu.

Steny domu boli postupne prevezené na miesto a priamo zabudované do stavby. Jedna stena môže vážiť niekoľko sto kilogramov. Stena až do dĺžky 6,5 m maximálne 650 kg a iné balíky dreva ako steny, aj viac.

Výstavbe domu silnejší vietor vôbec nevadil.

CONUS so svojou konštrukciou domov termopanelov ušetrí hodiny práce pri výstavbe.

Iné balíky dreva sa tiež ako celé steny ľahko prepravujú na miesto stavby.

CONUS významne šetrí prírodu.

Termopanelmi sa dosiahla technológia, kde úplne presne dosadajú steny domu k sebe a na seba.

Montáž vrtuľníkom v takomto obtiažnom teréne je lacnejšou alternatívou ako dovážať dĺžkou rozmerné drevo inými dopravnými prostriedkami na miesto.

 


Prehliadka výstavby drevostavby z CLT.

       
  CLTvystavba   V dokumentárnom videu vidíte ako sa buduje dom alebo iná drevostavba z CLT a ako je možné vybudovať moderný luxusný rodinný dom. Steny sú z CLT ( cross laminated timber - priečne lamelové trámy ). Touto technológiou je možné z dreva stavať drevostavby takmer neobmedzenej veľkosti. Je to kombinácia pôvodnej rakúskej a fínskej technológie, ktorá využila ich najlepšie vlastnosti s výrazným skvalitnením použitím veľmi odolného oveľa kvalitnejšieho severského dreva. Tento druh stavby, tak ako všetky naše drevené stavebné konštrukcie so životnosťou mnohých generácií sú o. i. veľmi odolné chladu, teplu a zemetraseniu.
 
 
   
  beige126cltajvideovelky

  ...a hotový dom, či drevostavba na iný účel.