banner-conushomes-sj

 

 

DOMINANTNOSŤ KONŠTRUKČNÉHO SYSTÉMU STIEN Z TERMOPANELOV ( z THERMO LOGu ) = HIGH-KVALITA V BÝVANÍ

Konštrukčný systém steny z termopanelov je výsledkom dlhodobého vývoja. Kombinuje masívny vzhľad tradičných drevodomov a moderných kvalitných prvkov. Keď si želáte viac ako tradičný drevený dom, prečítajte si tieto informácie. Potom budete rozumieť prečo si tisíce zákazníkov, uvedomujúcich si kvalitu,
po celom svete vybrali drevodom z termopanelov za svoj domov. 

Konštrukcia termopanelov od nás je uznaná medzi 120 najvýznamnejšími inováciami zo všetkých oblastí
vo Fínsku.


NAJZDRAVŠIE BYDLISKO

Žiadne škodlivé emisie z prírodných stavebných materiálov. Svieža a jemná vôňa červenej polárnej borovice. Bez škôd spôsobovaných plesňami a hnilobou.
Od 1.mája 2011 vlastníme ako prvá a jediná stavebná a výrobná spoločnosť stavebných konštrukcií vo Fínsku používať logo Asociácie pre alergie a astmu a zároveň môžu naše výrobky používať Alergický štítok. 


KONŠTRUKCIA NIKDY NESADÁ

Sadanie konvenčných trámových stien môže zapríčiniť mnoho nepríjemných prekvapení. Dá sa tomu zabrániť. Stavitelia nechávajú obyčajne dosť veľkú rezervu na sadanie nad oknami, dverami a priečkami. Predsa len to nie je vždy dostatočné, keďže vonkajšie steny sú nekryté z juhu a vnútorné steny obyčajne zoschnú viac ako iné steny.

My máme štandardne trám 170 mm a tiež aj 120 mm do domov s konštrukciou termopanelov. Tento druh stien nesadá. Majiteľ môže spokojne vyzdobiť dom s voľne vybratými materiálmi od obkladov po tapety. Stále zariadenie môže dosahovať do najväčšej výšky. Žiadne rozdiely medzi rozmermi zariadení a stavby nie sú potrebné.


SUROVINA NAJVYŠŠEJ KVALITY

Používame surovinu najvyššej kvality, drevo hustej jemnozrnnej polárnej červenej borovice zo severného Fínska. Spolu s vysokou kvalitou výroby zaisťujú mimoriadny špičkový výrobok.
Rohy trámov sú z jadra dreva.


VZDUCHOTESNÉ A ZVUKOTESNÉ STENY

Záveterné dosky, používané v stenách, bránia krútiacemu sa vetru preniknúť cez tepelnú izoláciu. Hrubá tepelná izolácia pôsobí teda aj ako výborná zvuková izolácia.


NIJAKÉ PRASKLINY, TRHLINY, HNILOBA, PLESEŇ A NÁSLEDNÉ ŠKODY

Masívne trámové steny majú skoro vždy praskliny a trhliny. Praskliny vo vnútri sústreďujú špinu a prach. Vonkajšie sa plnia vodou, ktorá môže zapríčiniť v priebehu rokov škody hnilobou a plesňou. Tento nepríjemný problém nemajú steny domov CONUS.


SAMOVETRANIE STENOVEJ KONŠTRUKCIE

Keď budujeme stenu, mala by mať vetraciu štrbinu medzi izoláciou a záklopom. Izolácia nemá byť nikdy pevne uchytená priamo o záklop. Za záklopom je vetracia štrbina. Siaha od základov až po strechu. Vlhkosť sa vyparuje von do okolia z konštrukcie steny. Tým je zaistená suchosť a trvanlivosť stenovej konštrukcie bez škôd spôsobovaných plesňami a hnilobou.


PREFABRIKOVANÝ DOM Z KONŠTRUKČNÉHO SYSTÉMU STIEN Z TERMOPANELOV

Vonkajšie steny domov sú dodávané z najvyšším stupňom prefabrikácie z moderného závodu, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché postavenie domu. Od vonkajších stien a štítových trojuholníkov až
po saunové lavice sú dovezené bežne ako celé veľké steny či iné časti. Rám z domu, až pod strešnú fóliu, môže byť postavený, podľa veľkosti, za 1 - 14 dní.


EKONOMICKÉ RIEŠENIE

Materiálovo kompletnou dodávkou s možnosťou prefabrikovanej technológie pripravuje CONUS lacné a ekonomické riešenie pre kupujúceho. Drevo ako ľahký stavebný materiál je oveľa ekonomickejšia surovina oproti murovacím materiálom, oveľa ekonomickejšia na dopravu, aj na výstavbu.
Úspory energie: silná tepelná izolácia vo vnútri vonkajších stien minimalizuje náklady na vykurovanie v zime a využitie klimatizácie v lete.
Bezpečná investícia: udržiavaná drevostavba má životnosť minimálne 100 rokov. Drevostavby sú oveľa odolnejšie malým pohybom zeme a zemetraseniu ako murované a kamenné domy. Nehorľavá izolácia z minerálnej vlny
vo vnútri konštrukcií stien efektívne spomaľuje účinok požiaru.
Krátka doba výstavby a len minimálna spotreba elektrickej energie: počas výstavby konštrukcie sa nepoužíva vôbec žiadna voda, takže nie je potrebný žiadny nutný čas a ani žiadne náklady na vysušovanie stavby. Na postavenie domu stačí 220 V, nepotrebujete drahú stavebnú elektrickú energiu, stačí napr. aj len predlžovačka
od susedov alebo maličký dieselagregát.

Väčšia úžitková plocha: pri rovnakom vonkajšom obostavanom priestore má drevostavba asi o 10-15% väčšiu podlahovú plochu ako murovaná alebo kamenná stavba.


ALTERNATÍVNE ODVETRANIE IZOLÁCIE

Dobrou alternatívou pre izolačný materiál vášho domu môže byť celulózová fíbrová izolácia. Odkedy je izolácia odvetraný materiál, je veľmi vhodná
pre izolovanie domov s konštrukčným systémom termopanelov. Termopanel v kombinácii s izoláciou VITAL z dreveného vlákna je jediná stavebná konštrukcia ocenená alergikmi a astmatikmi - ako jediná výrobná stavebná spoločnosť môžeme používať Alergický štítok.


DOM Z TERMOPANELOV MÁ VYNIKAJÚCI KOMFORT BÝVANIA A NESTRÁCA ČASOM SVOJU HODNOTU

Dom z termopanelov poskytuje výnimočný komfort bývania v teple počas chladných zimných mesiacov a je najteplejšou drevostavbou na trhu.
Bez akéhokoľvek vyžarovania chladu, ktorý je typický pre murované a kamenné domy.
Je to značkový výrobok, ktorý má stabilnú hodnotu a je pôžitok v ňom žiť. Za komfortnosťou a trvalou hodnotou je technická prvotriednosť konštrukcie termopanelov.


DOM VÝZNAMNE ŠETRÍ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Stromy vstrebávajú veľké množstvo oxidu uhličitého ( CO2 - nežiadúcich emisií, ktoré vytvárajú skleníkový efekt Zeme ) a viažu uhlík a výmenou za to vyrábajú kyslík a zároveň čistia vzduch, ktorý dýchame. Keď sa zo stromov vyrobí dom, uhlík zostane trvale viazaný v dreve.

• Fíni a Slováci vytvárajú na 1 osobu priemerne okolo 7 000 kg emisií CO2 za rok
• Američania v USA vytvárajú na 1 osobu priemerne 15 000 kg emisií CO2 za rok
• cieľom pre trvalo udržateľný rozvoj je vytváranie max. 1 000 kg emisií CO2 za rok

Drevené domy majú dobrú budúcnosť a rastúci dopyt. Čím viac dreva, tým je naše životné prostredie zdravšie a lepšie!


NOVÉ MYSLENIE S TRVALO UDRŽATEĽNÝM ROZVOJOM

Červená polárna borovica je prírodný a obnoviteľný prírodný zdroj.
Použitá energia pri výstavbe ale najmä pri prevádzkovaní drevostavby je oveľa nižšia ako pri murovaných a kamenných stavbách.
Odpad zo stavebného materiálu ( drevo ) môže byť recyklovaný bez záťaže životného prostredia.
Medziročný rast lesov vo Fínsku je väčší ako výrub vďaka plánovanej a neustále prebiehajúcej výsadbe nových stromov.


ÚSPORNÉ RIEŠENIA VÝRUBU LESOV

Až niekoľko drevostavieb z termopanelov vyrobí výrobca z množstva dreva, ktoré by bolo inak použité len na 1 dom z masívu.


SLUŽBY

Predaj, dizajn, logistika, dovoz, výstavba, vedenie stavieb a stolárske a tesárske služby.